FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Na turnaji v Trnave po penaltovej dráme druhí

V Trnave sa už tradične každý rok koná Memoriál futbalových rozhodcov Petra Kubinu a Mariána Šmidoviča. Premiérovo sa na palubovke predstavilo aj naše áčko Iskry Borčice. Zverenci trénerského tandemu Grendel-Homér skončili na druhej priečke a prišli o zraneného Suchého.

Na turnaji štartovali Dechtice, Veľké Lovce, Malženice, Boleráz, B.-A.S.A. a Borčice. Náš tím žreb pridelil do A-skupiny, kde sme si najskôr poradili s firemným tímom B.-A.S.A 3:1 a tiež s Bolerázom 2:1. V semifinále nám prišli do cesty Veľké Lovce, s ktorými sme si poradili po penaltovom rozstrele a vo finále nás čakali Malženice, s ktorými súperíme aj vo štvrtej lige. Trofej napokon dvihli nad hlavu Malženice, keď zvíťazili po penaltovom rozstrele. Rozhodujúcu penaltu nepremenil kanonier Ján Novák.

Turnaj je pravidelnou spomienkou na dvoch bývalých rozhodcov Petra Kubinu a Mariána Šmidoviča. Kubina skonal vo veku 46 rokov na zlyhanie srdca, keď dobehol do cieľa rozhodcovských testov v Nitre. Druhé meno memoriálu pribudlo v roku 2011, keď si zákerná choroba vzala 43-ročného Mariána Šmidoviča. Turnaj sa koná v Trnave pod dohľadom organizátora Jozefa Šmidoviča, mariánovho brata a tiež bývalého rozhodcu a momentálne delegáta Západoslovenského futbalového zväzu.

Výsledky Iskry:

Skupina A: B. -.A.S.A. - Borčice 1:3, Borčice – Boleráz 2:1

Semifinále: Borčice – Veľké Lovce 4:4, na pen. 3:2

Finále: Malženice – Borčice 2:2, na pen. 3:2

Alexander Homér, tréner Iskry: „Zišli sme sa po troch tréningoch a hneď sme hrali v hale v špecifických podmienkach na mantinely. Už v prvom zápase sme prišli o zraneného Suchého, ktorý si zlomil ruku. Bol to veľmi vyrovnaný turnaj, rozhodovali detaily. Nezvládli sme finále, keď sme viedli už 2:0, no súper vyrovnal a na penalty sme prehrali. Bol to však len začiatok zimnej prípravy. Pracujeme naďalej, aby sme boli na jar pripravení.“