Dorast na záver jesene rozdrvil Holíč

Dorastenecký tím ukončil jesennú časť impozantne. V „domácom“ prostredí v Pruskom zvíťazilo na ťažkom teréne nad Holíčom viac ako presvedčivo 8:0.

Hostia sa nachádzali v spodnej polovici tabuľky. Na zápas nastupovali s bojovnou náladou a prvý polčas šli do súbojov tvrdo. Chlapci sa s tým však vysporiadali a kombinačnou hrou výrazne predčili súpera. Na úvodný gól uzimení diváci nečakali dlho. Chrenko bol vo veľkom vápne faulovaný a v 12. min sa strelec Štefánek z bieleho bodu nemýlil. Už o dve minúty prikrášlil skóre na 2:0 Visolajský po vykombinovaní obrany hostí. V 22. min dostal loptu za obranu Chrenko a umiestnenou strelou pridal tretí gól Borčíc. Gólovú bodku za úvodným dejstvom pridal o štyri minúty opäť Chrenko.

Po zmene strán sa mladíci Iskry bavili futbalom a pridali aj ďalšie utešené góly. V 53. min pokračoval v kanonáde Štefánek, keď využil dobrú prácu Chrenka a zo 7 m nemal problém upraviť na 5:0. V 61. min Štefánek zavŕšil hetrik – 6:0. O štyri minúty strelil svoj premiérový gól za Borčice Mojto umiestnenou strelou. Gólovú bodku za jesennou časťou pridal desať minút pred naplnením riadnej hracej doby Smolka.

Po kvalitnom výkone si dorastenci pochutnali v Nemšovej na dobrej pizzi.

Iskra Borčice – Iskra Holíč 8:0 (4:0)

Góly: 12., 53. a 61. Štefánek (1. z 11 m), 22. a 26. Chrenko, 14. Visolajský, 65. Mojto, 80. Smolka, ŽK: Ružička, rozhodoval: Maraz, 15 divákov.

ISKRA: Gažo – Mikoláš, Ciesar (61.Rajník), Masár, Štefánek, Mojto, Smolka, Chrenko, Sirotný, Gravas, Visolajský (40. Kováčik). Tréner: Š. Grendel.

HOLÍČ: Kopeček – Jurenka, Ružička (68. Hepal), Duffek (70. Krakovský), Fedorčák, Balažvič, Jurkovič, Talla, Paníček, Otelac, Fráner (48. Csáky). Tréner: J. Jankovič.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Po takomto výkone sa zápas hodnotí ľahko. Chlapci ukázali snahu a chuť po víťazstve. Celkovo si zaslúžia pochvalu za celú jesennú časť. Celý tím urobil výrazný výkonnostný postup. Jesenná časť pre nás nebola jednoduchá, pretože skladáme nový tím. Pevne verím, že im zostala chuť bojovať za Borčice aj v jarnej časti. Máme pred sebou ešte veľa práce. Vďaka patrí aj predstaviteľom Pruského, pretože nám počas celej jesene výrazne vypomáhali vo viacerých smeroch.“

Ostatné výsledky: Nová Dubnica – Lednické Rovne 1:3, Trenč. Turná – Nemšová 4:4, Trenč. Stankovce – Kanianka 3:0, Mokrý Háj – Bošany 5:3, Nitr. Rudno – Dolné Vestenice 1:2, Kúty – Dolná Súča 3:1.