Dorast z Bošian bez bodu

Zverenci trénerského dua Štefan Grendel-Róbert Hasidlo nestačili na Bošany, kde prehrali dvojgólovým rozdielom 1:3.

V Bošanoch sa predstavila zostava, ktorá bude môcť nastupovať za Borčice aj v budúcej sezóne. Z trinástich hráčov má túto možnosť vzhľadom k veku až jedenásť. V základnej zostave chýbala najmä trojica Ciesar-Šimák-Štefánek a ich absencia bola na ihrisku citeľná.

Prvý polčas bol vyrovoaný. Prvú veľkú šancu mal Sirotný. Ten sa však v dobrej pozícii nešťastne pošmykol. Následne sa hralo zo strany na stranu. Do vedenia sa napokon dostali Bošany. V 32. min bol na hranici veľkého vápna faulovaný Kaliny a hlavný rozhodca ukázal na biely bod. Sám faulovaný sa z neho nepomýlil – 1:0.

Iskra po prestávke nezačala ideálne. Po chybe v zadných radoch trafil opäť Kalina z takmer nemožného uhla – 2:0. Definitívne KO mohol zasadiť v 64. min Gábriš, ale pokutový kop nepremenil. To hráčov Borčíc vyburcovalo a už o minútu bolo 2:1. V húštine tiel sa najlepšie zorientoval Visolajský a z 8 m znížil. V 68. min mohlo byť vyrovnané. Masár prihral Visolajskému, ale ten tento raz nepochodil. V záverečnej hre vabank pridal tretí gól Bošian do otvorenej obrany Ňaňo.

OFK Bošany – Iskra Borčice 3:1 (1:0)

Góly: 32. a 53. Kalina (1. z 11 m), 90. Ňaňo – 65. Visolajský, ŽK: Mikoláš, Chrenko, rozhodoval: Košecký, 50 divákov.

BOŠANY: Ábel – Neubauer, Rybár (60. Zaťko), Gajdoš, Gašparík, Kalina, Vierik, Ňaňo, Šubjak, Báleš, Gábriš (65. Fruňo). Tréner: I. Guniš.

ISKRA: Gažo – Mikoláš, Masár, Mojto, Smolka, Chrenko, Sirotný, Gravas (82. Rajník), Visolajský, Suchý (60. Čupalka), Kováčik. Tréner: Š. Grendel.

Ostatné výsledky: Dolné Vestenice – Kúty 0:0, Lednické Rovne – Nitrianske Rudno 3:0, Nemšová – Beluša 1:3, Dolná Súča – Mokrý Háj 3:5, Holíč – Trenčianske Stankovce 1:1, Kanianka – Trenčianska Turná 3:3.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Zápas v Bošanoch nás vyzliekol do naha. Citeľne nám chýbali niekoľkí hráči zo základu. Šancu tak dostali mladší chlapci, na ktorých je vidieť snahu, ale máme pred sebou ešte veľa práce. Mali sme na to, aby sme si z Bošian uchmatli nejaký bodík. Škoda Visolajského šance. Ak by sme vyrovnali, verím, že sme mali dostatok síl na tretí gól. Lenže na keby sa nehrá...“