Domáca víťazná rozlúčka s gólovým uragánom

Iskra sa v 14. kole IV. ligy skupiny Severozápad rozlúčila so svojím domovským stánkom Petra Fabuša víťazne. Jesenná rozlúčka pred vlastnými fanúšikmi dopadla na výbornú, Borčice zdolali Prečín vysoko 7:2.

Hráči Partizána sa od úvodu sústredili predovšetkým na defenzívnu činnosť, ale tú sa im už v úvodných minútach snažil narúšať aktívny Novák. Najprv to skúšal krížnou strelou zo svojej typickej pozície a potom aj po Barčíkovom rohu, keď jeho strela narobila problémy Bartekovi v bráne hostí. Aj do tretice bol pri všetkom podstatnom ostrostrelec domácich. Ján Novák sa ale tentoraz ocitol v úlohe nahrávača. Jeho presnú prihrávku poslal Zuziak placírkou tesne vedľa. Po neúspešných pokusoch hráčov Iskry sa však spustil gólový uragán. Po rohu a následnej trme-vrme v šestnástke hostí sa najlepšie zorientoval Lukáš Mravec, ktorý otvoril strelecký účet stretnutia v 21. minúte. Iskra sa z vedenia tešila iba päť minút. Odrazenú loptu poslal za chrbát Petra Kosu hosťujúci Blaško. Ešte pred odchodom do kabín prinavrátil vedenie na domácu stranu svojim piatym gólom v sezóne Mačina. Po pravej strane opäť unikol rýchly Novák a pre borčického rodáka už nebolo problémom upratať loptu do siete. Do kabín sa tak odchádzalo za stavu 2:1.
To ešte nikto ani len nemohol tušiť aké gólové hody sa chystajú na Považí po zmene strán. V 51. minúte povyzvŕtal obranu Prečína na ľavej strane Petruš, jeho prihrávku šikovne pustil medzi nohy Mačina a Náther to z druhej vlny zavesil krásne pod brvno. Ďalšiu akciu domácich potiahol Zuziak, ktorý posadil center na hlavu Hanzela a razom bolo 4:1 pred domácich. V 78. minúte vyšiel ťah hosťujúcemu trénerovi Kútnemu, ktorý poslal na trávnik Orávika pred poslednou štvrťhodinou zápasu a už po pár minútach pobytu na trávniku stihol znížiť na 2:4 z pohľadu hostí. O ďalšie tri minúty predviedli hráči Iskry vydarený hlavičkový biliard, na konci ktorého bol Emil Le Giang. Chvíľu na to sa oprel do lopty Novák. Jeho pokus sa obtrel o hornú konštrukciu Bartekovej brány. V záverečnej desaťminútovke sa ešte stále diali na trávniku veľké veci. V 86. minúte sa svojim druhým gólom v zápase prezentoval Náther. To ale stále nebolo zo strany domácich všetko. V 89. minúte pridal siedmy gól Iskry striedajúci Dominik Ujlaky. Rozlúčka s jeseňou tak vyšla Iskre na výbornú, vyhrala 7:2. Už teraz je jasné že Borčice prezimujú na prvej priečke tabuľky. Posledný zápas jesene ich čaká v sobotu 12. Novembra. Od 13:30 sa predstavia na pôde Tempa Partizánske.
FK Iskra Borčice – TJ Partizán Prečín 7:2 (2:1)
Góly: 21. Mravec, 38. Mačina, 51. a 84. Náther, 58. Hanzel, 81. Le Giang a 89. Ujlaky – 26. Blaško, 78. Orávik, ŽK: Vojtek a Kaprálik. Rozhodoval: Kasznár, 251 divákov
BORČICE: Kosa – Hanzel (Ujlaky), Siva, Mravec, Petruš – Náther – Augustini, Barčík, Mačina (Ujlaky), Zuziak (Zuziak) –Novák. Tréner: A. Homér
PREČÍN: Bartek – Vojtek, Kmošena, Pauer, Sádecký, Gajdošík, Blaško (Orávik), Škrabák, Kapráli, Hybben, Vrábel. Tréner: J. Kútny