Dorastenci zvládli zápas v Dolných Vesteniciach

Zverenci trénerského dua Štefan Grendel – Róbert Hasidlo zvládli zápas na horúcej pôde v Dolných Vesteniciach. Po vyrovnanom prvom polčase to po prestávke dorastenci rozbalili a zvíťazili s prehľadom.

Do brány sa po dlhšom čase postavil Čupalka, keďže Gažo bol čerstvo po operácii pery. Dorastencom úvod zápasu nevyšiel. Domáci boli nebezpečný najmä po štandardných situáciách. Po niekoľkých nepremenených šanciach Iskry sa ako prvý presadil Štefánek v 36. min, keď zužitkoval Chrenkovu prihrávku a v samostatnom nájazde si vychutnal brankára. Od tohto momentu bol už zápas v réžii hosťujúceho tímu.

V 52. min opäť zafungovala spolupráca Chrenko-Štefánek. Druhý menovaný zo 7 metrov zasunul loptu do siete. O sedem minút po podobne akcii Iskra vykombinovala súpera a Masár z voleja upravil na 0:3. V 71. min Masárovu krídelnú akciu zakončil gólom z 11 m Sirotný. Piaty presný zásah pridal v 83. min Štefánek, keď loptu dostal medzi stopérov, obhodil si aj brankára a uzavrel hetrik. V závere sa domácim podarilo vsietiť čestný úspech z pokutového kopu.

ŠK Vegum Dolné Vestenice – Iskra Borčice 1:5 (0:1)

Góly: 90. Pagáč (11 m) – 36., 52. a 83. Štefánek, 59. Masár, 71. Sirotný, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Laco, 40 divákov.

VEGUM: Matejovič – Šuhajda, Košík (51. Miko), Melis, Pagáč, Matejovič (57. Kováč), Ďurica, Bago (51. Bujnovský), Mäsiar, Chrenko, Krajčovič. Tréner: N. Švirik.

ISKRA: Čupalka – Mikoláš, Masár, Mojto, CIesar, Štefánek, Smolka, Chrenko (76. Rajník), Sirotný, Gravas (63. Kováčik), Visolajský. Tréner: Š. Grendel.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Výsledok hovorí, že zápas bol jednoduchý, no opak je pravdou. Domáci boli dvadsaťpäť minút vyrovnaným súperom a my sme ich podcenili. Viacero šancí sme nedokázali premeniť. Všetko sa rozbehlo až gólom Štefánka. V polčasovej prestávke bolo v kabíne „veselo“ a chlapci sa postupne rozbehli.“

Ostatné výsledky: Lednické Rovne – Mokrý Háj 6:0, Bošany – Trenč. Turná 4:2, Nová Dubnica – Kúty 1:2, Holíč – Beluša 1:2, Kanianka – Nemšová 1:4, Dolná Súča – Tr. Stankovce 2:1, Nitr. Rudno malo voľno.