Iskra si upevnila pozíciu, keď doma porazila Boleráz

Borčice si aj po 12. kole upevnili vedúcu pozíciu v tabuľke 4. ligy Severozápad, keď na domácom trávniku s prehľadom porazili Boleráz., keď presné zásahy zaznamenali Hanzel a Mravec.

Iskra nastúpila do stretnutia aj s uzdravenou hviezdou Miroslavom Barčíkom a od úvodných minpt mali Borčice loptu na svojich kopačkách a začali dobíjať bránu Bolerázu, ktorý sa sústredil najmä a defenzívu. Už v 8. minúte však ich obrana zlyhala. Po centri Zuziaka z ľavej strany skóroval Ľuboš Hanzel a poslal Iskru do vedenia – 1:0.

O niekoľko minút unikol po pravej strane Novák a jeho prízemný center si takmer do vlastnej siete zrazil obranca Bolerázu.

V 20. minúte sa po Hanzelovom priťuknutí dostal v šestnástke k zakončeniu Augustíni, ale z otočky mieril tesne vedľa pravej tyče. Do polčasu ešte zaujala hlavička Nováka po rohu Barčíka, ale kanonier Iskry mieril nad bránu. Päť minút pred odchodom do šatní unikol z pravej strany Novák, no k jeho prízemnému centru sa Mačina nepretlačil a obrana hostí odvrátila loptu na roh. O dve minúty obrana hostí zblokovala vo vyloženej šanci Hanzela, ktorý mohol skórovať po skvelej prihrávke Barčíka.

Po príchode zo šatní opäť zbehol po pravej strane Novák, ktorého faulovala obrana hostí, no hlavný rozhodca po konzultácii so svojim asistentom miesto penalty vytiahol loptu tesne na hranicu pokutového územia a Barčíkov center hostia odvrátili. V 54. minúte však bol skúsený Barčík presný, posadil presný center na hlavu stopéra Mravca a ten zvýšil skóre na rozdiel dvoch gólov. V O štyri minúty skúšal šťatsie Bračík, no jeo strelu kryl Hrivňák v bráne Slavoja. Po hodine hry mohlo byť na domácej strane veselšie, ale Mravcovu hlavičku bravúrne vyrazil Hrivňák. O dve minúty na druhej strane zaváhala obrana Iskry, no Boleráz chybu nepotrestal. V 70. minúte mal gól na hlave Le Giang, ale opäť sa vyznamenal gólman hostí. Až do záveru stretnutia sa už nič nezmenilo a Borčice si ustrážili nielen výhru, ale vedúce postavenie v tabuľke.

V ďalšom kole sa Iskra predstaví na ihrisku Malženíc. Výkop sretnutia je v nedeľu 30. októbra o 14.00 hod.

FK Iskra Borčice – TJ Slavoj Boleráz 2:0 (1:0)

Góly: 8. Hanzel, 54. Mravec, ŽK: Náther, Augustíni. Rozhodoval: Szalai, 262 divákov.

BORČICE: Kosa – Hanzel, Siva, Mravec, Petruš (85. Decký) – Náther – Novák, Barčík, Augustíni, Zuziak (70. Ujlaky) – Mačina (58. Le Giang). Tréner. A. Homér.

BOLERÁZ: Hrivňák – Klačo, M. Németh, Mackovčin, Daniš (78. M. Mikinič), Blaško, Humel, Onder, Lalík, Liška (78. Pencniak), A. Kitta. Tréner: J. Královič.