Dorastenecké derby víťaza nemalo

Zverenci trénerského tandemu Štefan Grendel – Róbert Hasidlo remizovali v derby zápase s Lednickými Rovňami 1:1.

Oba tímy v minulej sezóne bojovali o prvé miesto v IV. lige severozápad a práve Lednické Rovne pripravili Iskre jedinú prehru.

Zápas sa hral na ihrisku v Pruskom a od začiatku bol pomerne vyrovnaný. V prvom dejstve sa hralo od šestnástky po šestnástku. Oba tímy kopali viacero štandardiek. V 36. min otvoril skóre volejom Chrenko a všetko sa zdalo byť v poriadku. Lenže tesne pred prestávkou vyrovnal hosťujúci kapitán Pihík.

Po prestávke sa už nehral futbal takej kvality ako v úvodnom dejstve. Iskra si síce dokázala vypracovať šance, ale brankár Ježo bol pozorný. Veľkú možnosť rozhodnúť spálil Sirotný, keď zo 14 m trafil tesne vedľa brány. Zápas sa napokon skončil nerozhodne.

Iskra Borčice – ŠK LR Lednické Rovne 1:1 (1:1)

Góly: 36. Chrenko – 44. Pihík, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Hulínek, 20 divákov.

ISKRA: Gažo – Mikoláš, Masár, Mojto, Ciesar, Štefánek, Šimák, Smolka, Chrenko, Sirotný, Visolajský (71. Gravas). Tréner: Štefan Grendel.

ŠK LR: Ježo – Strapko, Piaček, Vajdík (88. Huňa), Pihík, Pilný, Hajný, Páleš (46. Levko), Novotný, Domin (85. Egly), Kojtal. Tréner: Vladimír Hornáček.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „S našim výkonom som nebol spokojný. Nedokázali sme zopakovať výkon spred týždňa, po ktorom by sme boli úspešnejší. Viazla nám najmä ofenzíva. Do určitej miery nás ovplyvnilo obdobie stužkových slávností. Máme pred sebou ešte štyri kolá. Ak ich zvládneme, splníme cieľ a skončíme na jeseň do piateho miesta.“

Ostatné výsledky: Beluša – Bošany 7:2, Trenč. Turná – Dolná Súča 3:1, Trenč. Stankovce – Dol. Vestenice 6:1, Mokrý Háj – Nová Dubnica 2:3, Nemšová – Holíč 10:0, Kúty – Nitr. Rudno 1:2.