Prvá prehra prišla na kopaniciach

Futbalisti Iskry našli premožiteľa až v 11. kole 4. ligy Severozápad, keď podľahli béčku Myjavy 1:2. Napriek prehre sa však Borčice udržali na prvej priečke tabuľky.

Borčice prišli do Myjavy bez najväčšej opory Miroslava Barčíka a nemali najlepší vstup do stretnutia. Už v 9. minúte sa presadil domáci Patrik Abrahám. O niekoľko minút mal vyrovnanie na svojej kopačke borčický Patrik Mačina, no svoju šancu nepremenil, a tak do šatní odchádzali spokojnejší kopaničiari.

Na štadióne v starej Myjave domáci fanúšikovia opäť vyskočili od radosti, keď sa v 57. minúte presadil Lukáš Bruško. Nádej Iskre na body prinavrátil presným zásahom v 66. minúte Oliver Augustíni. Následne sa na trávniku iskrilo, v priebehu pár minút padlo až päť kariet. Do hry sa dostala nervozita, no gól nepadol. Bod pre Iskru mal na nohe Ján Novák, ale v nadstavenom čase chýbalo viac šťastia. V najbližšom 12. kole Borčice privítajú v sobotu 22. októbra 2016 na vlastnom trávniku Slavoj Boleráz. Výkop stretnutia je o 16.00 hod.

Spartak Myjava B - FK Iskra Borčice 2:1 (1:0)

Góly: 9. Abrahám, 57. L. Bruško – 66. Augustíni, ŽK: Pecha, Egri, Abrahám – Náther, Zuziak, D. Ujlaky. Rozhodoval: B. Bartko, 350 divákov.

MYJAVA B: Koníček – Š. Šmehyl (88. Nikodem), Pecha, Egri, Flamik (85. Pa. Sivák), Abrahám, Toman, Pet. Sivák, Sabler, Horeš, L. Bruško (90. Pekník). Tréner: V. Stančík.

BORČICE: Kosa – Kočka (31. Zuziak), Siva, Mravec, Petruš – Náther – Novák, Gábor (56. D. Ujlaky), Augustíni, hanzel – Mačina (87. Le Giang). Tréner: A. Homér.

Ostatné výsledky: Vrbové – Šimonovany 3:0, Bánovce nad Bebravou – Domaniža 4:0, Hlohovec – Nová Dubnica 1:1, Partizánske – Jaslovské Bohunice 2:3, Boleráz – Trenčianske Stankovce 2:0, Malženice – Trenčianske Teplice 4:1, Častkovce – Holíč 2:0, Prečín mal voľno.