Borčice v šlágri kola s vysokým víťazstvom

V šlágri 10. kola si Iskra poradila s Bánovcami 4:1 a nie len, že natiahla šnúru neporaziteľnosti už na desať zápasov, ale sa aj osamostatnila na čele ligového pelotónu s trojbodovým náskokom práve pred Spartakom.

V súboji prvého s druhým sa od začiatku stretnutia tlačili dopredu najmä domáci. Najprv to skúšal Barčík kolmicou na Augustiniho a po ňom sa ozval aj Mačina, ktorý natiahol Buhonského v bráne Spartaka. V 20. minúte sa prihlásil o slovo Novák, ktorý tvrdo vypálil, ale Bohunský jeho pokus reflexívne vyrazil. Po pár minútach to opäť skúšal osemgólový Novák, ale svoj ďalší gólový zárez nepridal. Po polhodine hry to už prišlo. Drvivý tlak domácich pretavil do vedúceho gólu Augustini, ktorého milimetrovo vysunul Barčík. Už o šesť minút sa v šlágri začínalo odznova, a to keď sa po štandardnej situácii hostí zorientoval v šestnástke Iskry najlepšie Poštrk a pohotovo vyrovnal na 1:1.
Druhý polčas začal zlým vybehnutím Bohunského, ktorého odkrytú svätyňu Novák z uhla netrafil. Do brejku sa následne dostali Spartakovci, ale ich kapitána Kosibu bravúrne vychytal Kosa. Udrelo opäť na druhej strane. Najprv chcel Augustini vrátiť gólovú asistenciu Barčíkovi, ale jeho projektil skončil iba na brvne. Už o pár minút sa po Barčíkovom rohu zavesil do vzduchu Siva a kapitán Iskry opäť prinavrátil vedenie na domácu stranu. O šesť minút bolo na štadióne Petra Fabuša ešte veselšie. Svoju ľavačku prevetral Petruš a trafil to ideálne k vzdialenejšej žrdi. Iskra viedla 3:1, ale to stále nebolo v šlágri kola všetko. Striedajúci Olej prinútil k ďalšiemu dôležitému zákroku domáceho gólmana Kosu. O pár minút na to Barčíkov priamy kop vytlačil Bohunský do žrde, ale ten istý hráč štvrť hodiny pred koncom povyzvŕtal obranu Bánoviec a zvýšil už na 4:1. V 84. minúte aplaudoval celý štadión, aj keď to nebola gólová akcia, ale stála jednoznačne za to. Po nacvičenom signáli z rohu pálil Novák z voleja spoza šestnástky do žrde. Iskra tak zvládla súboj dvoch najlepšie postavených tímov v tabuľke na výbornú. Po výhre 4:1 majú Borčice trojbodový náskok práve na svojho premožiteľa a navyše majú aj zápas k dobru. Za najlepších hráčov zápasu boli vyhlásení, z domáceho tímu Miroslav Barčík a zo strany hostí gólman Spartaka, Ľuboš Bohunský. Na záver treba dodať, že šláger kola sa hral pred početnou kulisou a čo je dôležité, aj v duchu fair-play nie len na trávniku, ale aj na tribúnach.
FK Iskra Borčice – FK Spartak Bánovce nad Bebravou 4:1 (1:1)
Góly: 30. Augustini, 58. Siva, 64. Petruš, 75. Barčík – 36. Poštrk, ŽK: Siva a Ľ. Hanzel. Rozhodoval: Otrubčák, 428 divákov.
BORČICE: Kosa – Machara (40. Gábor), Siva, Mravec, Petruš – Náther – Hanzel, Augustini (87. Ujlaky), Barčík, Novák- Mačina (79. Zuziak). Tréner: A. Homér.
BÁNOVCE: Bohunský – Morcha, Poštrk, Mrocek (79. Oravec), Líška, Kosiba, Jambor, Gajdošík, Ondráš, Marko (69. Olej), Szabó. Tréner: Slovák.