Dorastenci predčili Nitrianske Rudno, body zostali doma

Zverenci trénerského tandemu Štefan Grendel – Róbert Hasidlo zvládli domáci zápas s tabuľkovo lepšie postaveným Nitrianskym Rudnom 3:1. O góly sa postarali Štefánek, Šimák a Masár.

Prvý polčas začala Iskra vo veľkom štýle. Na ihrisku bola pánom a dokázala si pracovať viacero sľubných gólových šancí najmä v podaní Štefánka a Šimáka. Skóre napokon až v 24. min otvoril Štefánek strelou z 20 m, ktorá aj s prispením šťasteny skončila v Oršulovej sieti. Domáci naďalej produkovali pohľadný futbal a hostí do ničoho vážnejšieho nepúšťali. Trápili sa však v koncovke.

Polčasový dohovor trénerov pomohol. V 53. min pridal upokojujúci presný zásah Šimák. Z hranice šestnástky tvrdou strelou odrazenou od brvna nedal brankárovi žiadnu šancu. O dvadsať minút pridal už na 3:0 Masár, keď podobne ako Šimák trafil vinkeľ. Borčice následne prestriedali a hra stratila na kvalite. Nitrianske Rudno skorigovalo stav na 3:1 v 84. min. Z priameho kopu sa presadil Hronec.

Iskra Borčice – Priehrada Nitrianske Rudno 3:1 (1:0)

Góly: 24. Štefánek, 53. Šimák, 74. Masár – 81. Hronec, ŽK: Masár – Hronec, Hlinka, Nedeliak, rozhodoval: Fabian, 40 divákov.

ISKRA: Gažo – Mikoláš, Masár (80. Prekop), Mojto, Ciesar, Štefánek (87. Rajník), Šimák, Smolka, Chrenko (66. Kováčik), Gravas (56. Suchý), Visolajský. Tréner: Š. Grendel.

NITR. RUDNO: Šegul (33. Nedeliak), Šidlo (75. Michal), Cebák, Harag, Trepáč, Hronec, Štrbák, Líška (90. Prachár), Hlinka, Papranec. Tréner: R. Kluvanec.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Na zápas sme sa poctivo pripravili. Súper mal pred nami päťbodový náskok a vedeli sme o jeho kvalitách. Káder Rudna zostal pohromade. Teší ma, že sme dokázali eliminovať silné stránky súpera a nepúšťali ho do šancí. Mrzí ma naše zakončovanie akcii. Opäť sme mali príležitosti na oveľa viac gólov, ako sme strelili. Cez víkend nás čaká derby s Novou Dubnicou, na ktoré sme už dnes zdravo nabudení.“

Ostatné výsledky: Beluša – Dolné Vestenice 3:1, Trenč. Turná – Led. Rovne 6:0, Tr. Stankovce – Nová Dubnica 1:0, Nemšová – Dolná Súča 5:0, Kanianka – Bošany 1:6, Mokrý Háj – Kúty 2:5.