Iskra naďalej valcuje, odnieslo si to Vrbové

Futbalisti Iskry Borčice sú naďalej na víťaznej vlne. Tentoraz si to odnielso Vrbové, koré doma podľahlo 0:4, keď zverenci Alexandra Homéra rozhodli o výsledku v druhom dejstve dvoma rýchlimi gólmi v krátkom časovom úseku.

Do zápasu nastúpilo Vrbové oslabené o šiestich hráčov základnej zostavy, Iskre zase chýbal skúsený Mirlslav Barčík. Dominancia hosťujúceho tímu bola zjavná od úvodu stretnutia. Borčice mohli ísť do vedenia už v desiatej minúte, ale Mačinovi krásny gól vzali rozhodcovia, keď vieli ruku Augustíniho. Prvý gól Iskra tak prišiel až v 22. minúte po peknej akcii Hanzela s Ujlakym sa na prvej tyči presadil kanonier Ján Novák. Po zmene strán sa na šancu čakalo až do 60. minúty, keď sa po centri Kočku presadil hlavou na zadnej tyči Petruš. V krátkom časovom úseku Iskra pridala ďalšiu gólovú poistku. Mačina sa neulakomil, nezištne prihral Augustínumu a ten strelil tretí gól Borčíc. Výsledok ešte v závere prikrášlil Machara, keď zo šestnástky napriahol ľavačkou a prekonal domáceho gólmana. Iskra sa v najbližšom stretnutí predstaví na domácom trávniku v šlágri proti druhým Bánovciam nad Bebravou. Výkop súboja je v sobotu 8. októbra o 14.30 hod.

MFK Vrbové – FK Iskra Borčice 0:4 (0:1)

Góly: 22. Novák, 60. Petruš, 65. Augustini, 90. Machara, ŽK: Šimor. Rozhodoval: Pucher, 200 divákov.

VRBOVÉ: Valovič – Ďuračka, Verchola, Vlado, Michálek, Bukovčák, Gažík, Prosňanský, Kurinec (83. Čáp), Andrísek, Šurin (53. Šimor). Tréner: A. Adamčík.

BORČICE: Kosa – Kočka, Siva, Mravec, Petruš – Náther – Ujlaky (70. Machara), Augustíni, Mačina, Hanzel (64. Gábor) - Novák (79. Decký). Tréner: A. Homér.