FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Kanonier Novák: Trnava? Záujem ma teší

Kanonier Novák: Trnava? Záujem ma teší

Darí sa mu, futbal si užíva a vzbudil záujem slávneho klubu. Útočník Ján Novák dokazuje, že stále nepatrí do starého železa. V pohárovom stretnutí s Trnavou motal hlavu obrane Spartaka natoľko, že funkcionári ho chceli zlanáriť z Borčíc k bílim andelom.

Médiami prebehla správa, že vás chcela angažovať Trnava. Viete prezradiť viac?

- Ani nie. Teší ma záujem takého klubu ako je Trnava, ale sústredím sa len na výkony v drese Borčíc. Sú tu nastavené nejaké ciele a chcem pomôcť Borčiciam, aby sa ich podarilo naplniť.

Funkcionárov Spartaka ste zaujali v pohárovom stretnutí. Je to tak?

- Keď to tak povedali, zrejme áno. Futbal mi chutil, robil som maximum, aby sme postúpili a postarali sa o veľké prekvapenie. Naši fanúšikovia i majiteľ by si to zaslúžili. Chýbalo málo, možno len trochu šťastia, aby sme prešli cez Trnavu ďalej.

Pred inkasovaným gólom ste trafili brvno. Ako ste videli túto akciu?

- Keby bolo, keby... Škoda, už som to videl za čiarou. Chýbali milimetre, aby bol z toho gól. Na druhej strane padol a museli sme sa s tým vyrovnať. Taký je futbal. Niekedy je potrebné aj šťastie.

Do Borčíc ste prišli už v rozbehnutej sezóne. Ako sa zatiaľ cítite?

- Futbal mi chutí, na ihrisku sa cítim výborne. Idem naplno v tréningoch i zápasoch, aby to bolo ešte lepšie. Viem, že sa odo mňa čakajú najmä góly. Verím, že budú každým zápasom len pribúdať a spoločne dosiahneme cieľ, ktorý sme si stanovili a to je postup do tretej ligy.

Zatiaľ je k tomu nakročené dobre. Borčice sú priebežne prvé. Teší vás pohľad na tabuľku?

- Nemôžeme zaspať na vavrínoch. Všetci vieme, aký je futbal vrtkavý. Mužstvo môže postihnúť kríza. Do každého stretnutia ideme s cieľom vyhrať, aby sme mali čo najviac bodov. Ideálne by bolo urobiť si pred jarnou časťou, čo najväčší náskok. Musíme makať na sto percent a úspech sa potom dostaví.

Akú úroveň má štvrtá liga?

- Nikdy nemôžeme podceniť súpera. Sú tu nevyspytateľné mužstvá, ktoré majú kvalitných hráčov. Mnoho tímov proti nám len bráni, vtedy sa hrá ťažšie, a tak musíme byť trpezliví, aby sme ich defenzívu zlomili.

Fotogaléria

  • Kanonier Novák: Trnava? Záujem ma teší