FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Borčický Pečovský

Borčický Pečovský

Postavou nevysoký, výkonmi na trávniku však vyčnieva. Stredopoliar Matej Náther má už dvadsať rokov prezývku Charlie, no v Borčiciach vznikla nová, prirovnávajú ho k slovenskému reprezentantovi Viktorovi Pečovskému.

Ako sa zatiaľ cítite v Borčiciach?

- Som veľmi spokojný v práci, vo futbale, v kolektíve. Nevidím žiadne mínus a moje doterajšie pôsobenie hodnotím veľmi pozitívne.

Ako stíhate skĺbiť pracovné povinnosti vo fabrike s futbalovými?

- Je to bezproblémové. Treba si len dobre nastaviť systém a vtedy sa dá všetko stihnúť.

Iskra ja na čele štvrtej ligy. Zvykne sa hovoriť, že na jeseň treba nazbierať veľa bodov, aby bola pokojná zima. Je to tak aj v tomto prípade?

- Áno, áno. Musíme, čo najviac zápasov vyhrať, pretože hráme väčšinu stretnutí doma, na jar budeme zase hrať viac duelov vonku. Musíme si, čo najrýchlejšie spraviť náskok, aby sme potom boli v kľude.

Ako sa vám páčila atmosféra na zápase s Trnavou?

- Atmosféra s Trnavou bola výborná. Bodaj by toľko ľudí bolo na každom zápase. Verím, že fanúšikov bude pribúdať, keď budeme postupovať vyššie a vyššie.

Chýbalo málo a mohli ste vyradiť slávny Spartak…

- V prvom rade sme boli spokojní, že sme dokázali potrápiť takého súpera ako je Trnava, ktorá nastúpila takmer v plnej sile. Do inkasovaného gólu sme mali dve veľké šance, ktoré sa mohli skončiť gólom. Žiaľ, inkasovali sme po štandardnej situácii.

A čo nová tribúna, ktorá pribudla?

- Štadión vyzerá krásne. Majiteľovi pánovi Fabušovi a jeho ľuďom patrí veľká vďaka, že vytvorili takýto krásny areál. Je to prostredie pre rodiny, chodí na štadión veľa žien s deťmi. To je vizitka toho, že sa v Borčiciach robí futbal dobre. Je to kultúrne a športové prostredie.

Vraj vás už v Borčiciach volajú „borčický Pečovský“. Ako to vnímate?

- (smiech). Vznikla taká prezývka, ja to beriem. Všetko je okej.

S obľubou toto prirovnanie používa aj majiteľ pán Fabuš...

- Nemám s tým žiadny problém, je to príjemné spestrenie. Je to len dôkaz našich výborných vzťahov a toho, aká pohodička panuje v klube. Je to asi preto, že hrám na podobnom poste ako Pečovský.

Spoluhráči vás zase volajú Charlie. Kde vzniklo toto pomenovanie?

- To sa treba spýtať Maťa Sivu (smiech). Vzniklo to veľmi, veľmi dávno, keď sme spolu hrávali spol v Martine za žiakov a on to vymyslel. Neviem, kde na to došiel, už to je asi dvadsať rokov dozadu.