Iskru vrátil na čelo dvojgólový Novák

Iba deň trvalo, kým Iskra bola na druhej priečke. Víťazstvom v nedeľu proti Častkovciam v 8. kole sa Borčice vrátili na pozíciu lídra v 4. lige Severozápad. Tri body proti nepríjemnému protivníkovi zariadil dvoma gólmi kanonier Ján Novák.

Od úvodných minút Iskra dominovala v držaní lopty, no v útoku bola málo nebezpečná. V desiatej minúte však dal o sebe vedieť strelec Ján Novák. Jeho volej po rohovom kope však letel nad bránu. O tri minúty sa do závaru v 16-tke Častkoviec dostali Augustíni s Mačinom, ale loptu do brány nepretlačili. V defenzíve hostí dominoval legionár Sarr, cez ktorého sa Iskra ťažko presadzovalo po zemi i vzduchom. Najväčšiu šancu v prvom dejstve mal v 32. minúte stopér Borčíc Lukáš Mravec. Po štandardnej situácii Barčíka však hlavičkoval vo vyloženej pozícii veľmi nepresne. O tri minúty však fanúšikovia jasali. Novák prenikol do pokutového územia, jeho prihrávku na mačinu zastavila obrana hostí, no z dorážky sa kanonier Novák nemýlil – 1:0. Pred odchodom do šatní mohol pridať druhý zásah Mačina, ale jeho pokus ľavačkou vyrazil hosťujúci gólman.

Tesne po návrate z kabíny sa znova zastreľoval Novák, no jeho pokus brankár vyrazil. V 47. minúte sa za obranu hostí dostal Le Giang, ktorého fauloval obranca, no penalta sa nepískala. V 52. minúte po Barčíkovom centri vyprášil rukavice Korčekovi bombou Novák a v 63. minúte Barčíkova technická strela z priameho kopu len tesne minula ľavú tyč. V 68. minúte sa o gól pokúšal Mačina. Loptu si zasekol z ľavej nohy na slabšiu pravú, ale prestrelil. Hostia sa do veľkej šance dostali v 78. minúte po rohovom kope, ale Končitík v stopercentnej šanci netrafil bránu. Gólová poistka domácej Iskry prišla až šesť minút pred koncom, keď po prihrávke od Barčíka prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste Novák svojim druhým zásahom v súboji. Výhrou sa Iskra vrátila na čelo tabuľky o skóre pred Bánovce nad Bebravou. V najbližšom kole vycestujú zverenci Alexandra Homéra do Vrbového. Výkop stretnutia je v sobotu 1. októbra o 14.30 hod.

FK Iskra Borčice – OK Častkovce 2:0 (1:0)

Góly: 32. a 84. Novák, ŽK: Osuský, Halás, Adamec, Rusnák. Rozhodoval: Hegedüs, 290 divákov.

BORČICE: Kosa – Kočka, Siva, Mravec, Hanzel – Náther – Novák (89. Decký), Barčík, Augustíni, Le Giang (72. Ujlaky) – Mačina (82. Zuziak). Tréner: A. Homér.

ČASTKOVCE: Korček – Sarr, Čechvala, Osuský, Halás, Husár, Vlado (58. Jančovič), Madro, Adamec, Končitík, Rusnák (78. Ostrovský). Tréner: P. Meliš.

Ostatné výsledky 8. kola: Hlohovec – Prečín 4:2, Nová Dubnica – Malženice 0:0, Trenčianske Stankovce – Vrbové 4:1, Domaniža – Šimonovany 2:2, Holíč – Partizánske 4:1, Jaslovské Bohunice – Boleráz 2:2, Trenčianske Teplice – Bánovce nad Bebravou 0:4, Myjava B mala voľno.