Dorastenci s tretím víťazstvom v rade

Dorastenci si na vlastnom ihrisku bez problémov poradili s nováčikom z Mokrého Hája. Po góloch Masára, Šimáka a Štefánka vyhrali s prehľadom 5:1.

O výsledku zápasu bolo prakticky rozhodnuté už po prvom polčase. Ideálny vstup do stretnutia potvrdili dorastenci už v 5. min. Po Štefánkovom priamom kope z ľavej strany si na centrovanú loptu nabehol Masár a hlavičkou na prednej tyči strelil úvodný gól zápasu. V 28. min opäť centroval Štefánek. Lopta dostala neštandardný odskok, brankár ju podbehol a bol z toho gól. Posledným, kto loptu tečoval bol hosťujúci Sloboda. V závere úvodného dejstva pridal tretí gól Šimák, keď Masár vybojoval loptu a posunul ju Štefánkovi. Ten našiel priestor medzi stopérmi a prihrávkou vyzval k zakončeniu Šimáka – 3:0.

Po prestávke sa domáci tím nevyhol uspokojeniu. Úvodná pätnásťminútovka patrila hosťom a využili ju na vsietenie jediného presného zásahu. V 55. min znížil na 3:1 Sloboda. Tlak súpera dorastenci ustáli a posledných dvadsaťpäť minút sa opäť hralo v réžii Iskry. V 75. min Štefánek poslal loptu na Masára a ten hlavou so šťastím pridal štvrtý gól. Gólová bodka za dobrým zápasom prišla v 81. min. Hosťujúci gólman strelu vyrazil pred seba, kde bol dobre postavený Štefánek a do prázdnej brány upravil na konečných 5:1.

Už zajtra čaká na dorastencov prípravný zápas v Pruskom proti Horovciam B.

Iskra Borčice – OFK Mokrý Háj 5:1 (3:0)

Góly: 5. a 75. Masár, 28. vlastný (Sloboda), 43. Šimák, 81. Štefánek – 55. Sloboda, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Černej, 45 divákov.

ISKRA: Gažo – Mikoláš, Ciesar, Masár, Mojto, Štefánek, Šimák (81. Gravas), Smolka (84. Rajník), Sirotný (79. Kováčik), Chrenko, Belák (46. Suchý). Tréner: Š. Grendel.

OFK: Lakosil – Bernáth, Janota, Tőkőly, Juráš, Herák (79. Rehák), Sloboda, Tokoš, Procházka (63. Sopúšek), Kopálek, Hurta. Tréner: Š. Kolštrom.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Odohrali sme fantastický zápas a užili sme si ho. Chvíľu pred výkopom prestalo pršať a hralo sa na ťažkom teréne. Chlapci ukázali kvalitu a plnili stanovené úlohy. Súper mal taktiež kvalitu. Naše výkony majú stúpajúcu tendenciu, čo potvrdili aj rodičia a rozhodca.“

Ostatné výsledky: Beluša – Nová Dubnica 5:2, Bošany – Vrbové 3:0 kont., Tr. Turná – Nitr. Rudno 4:1, Tr. Stankovce – Kúty 0:5, Nemšová – Led. Rovne, Holíč – Dolná Súča 5:0, Kanianka – Dolné Vestenice 1:2.