Iskra po výhre na čelo tabuľky

Iskra si po vypadnutí zo Slovenského pohára napravila chuť a zvíťazila na ihrisku Šimonovian-Partizánskeho, keď o svojom triumfe rozhodla v druhom polčase a dostala sa na čelo tabuľky.

Zápas začali obe mužstvá opatrne, len sa oťukávali. Loptu mali na nohách viac hráči Borčíc, no ich ťaženie končilo už pred šestnástkou. Druhý polčas však Iskra zabrala a ich hra mala grády i potrebnú kvalitu. Na gól si museli počkať desať minút po príchode zo šatní. K štandardnej situácii sa postavil kanonier Ján Novák a krásnou strelou poslal Iskru do vedenia - 0:1. Šance na to, aby ho napodobnili mali Oliver Augustíni aj Emil Le Giang, ale ani jeden svoju šancu nepremenil. Trojbodovú pečiatku Borčíc teda strelil domáci Peter Kotula, ktorý za chrbát vlastného gólmana usmernil center Le Gianga. Víťazstvom sa Borčice prvýkrát v sezóne dostali na čelo IV. ligy Severozápad. V najbližšom stretnutí sa Iskra predstaví na svojom trávniku, keď v nedeľu 25. septembra o 15.30 hod. privíta Častkovce.

ŠK Slovan Šimonovany-Partizánske - FK Iskra Borčice 0:2 (0:0)

Góly: 55. Novák, 89. Kotula (vlastný), bez kariet. Rozhodoval: Farkaš, 400 divákov.

ŠIMONOVANY PE: Gramblička - M. Oršula, Žiak, Sobota, Barta, P. Chrenko, Jakubík (70. Kodaj), Ma. Oršula (7. P. Kotula), Belanec (56. L. Varga), Halás, Rybanský. Tréner: J. Žiak.

BORČICE: Kosa - Kočka, Siva, Mravec, Hanzel - Náther - Le Giang (90. Decký), Augustíni, Mačina (83. Machara), Petruš (46. Gábor) - Novák. Tréner: A. Homér.

Ostatné výsledky: Boleráz - Nová Dubnica 1:3, Malženice - Hlohovec 0:0, Prečín - Partizánske 2:1, Domaniža - Holíč 1:0, Vrbové - Trenčianske Teplice 1:1, Častkovce - Trenčianske Stankovce 2:0, Myjava B - Jaslovské Bohunice 2:3