FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Vyrastal v Spartaku, teraz chce Trnavu vyradiť

Vyrastal v Spartaku, teraz chce Trnavu vyradiť

Z borčického kádra je najviac spätý s trnavskou minulosťou. Odchovanec bílich andelov Ľuboš Hanzel sa zo Spartaku dostal do veľkého futbalu. Vyskúšal si nemeckú bundesligu v drese Schalke a dostal sa aj do reprezentácie Slovenska. Teraz sa proti klubu svojho srdca postaví ako súper v drese Iskry.

V červeno-čiernom drese vyrastal spoločne s bratom Tomášom. Známa súrodenecká dvojica pochádza z dediny Zavar, 8 kilometrov od Trnavy a už v mladom veku sa dostali do farieb Spartaka. „Vyrastal som v klube od svojich desiatich rokov. V 8čku sm strávil deväť rokov. Bude to pre mňa špecifický súboj, ale snažím sa na to nemyslieť a nezapodievať si tým hlavu, že budem hrať proti Trnave,“ rozhovoril sa Ľuboš Hanzel. Za andelov odohral 126 zápasov a strelil tri góly. S manželkou Michaelou a synom Kevinom bývajú kúsok od Štadióna Antona Malatinského. „Trnava je malá, stretávam sa v meste s chalanmi. Posledné dva týždne sme sa nestretli, takže podpichovačky neboli. Určite sa pred súbojom pozdravíme, ale na ihrisku už nebudem poznať kamaráta,“ vyhlásil skúsený obranca.

Výkony svojho bývalého klubu podrobne sleduje. „Miro Karhan dal šancu mladým chlapcom, ktorí sú behaví a bojujú na ihrisku. Ak budú dlhšie pokope a vhodne ho vedenie doplní, tak môžu o dva roky pomýšľať o tie najvyššie priečky,“ opísal spartakovcov. Po pohárovom stretnutí by sa rád do malého Ríma vracal ako víťaz on. „Teraz som hráčom Borčíc a spravím na ihrisku maximum, aby sme boli úspešní. Bude to sviatok pre celý klub i obec. Budeme sa snažiť Trnavčanom sťažiť cestu ďalej a ak sa bude dať, radi by sme postúpili,“ zaželal si Hanzel, starší zo známej bratskej dvojice. V prípade nerozhodného stavu v riadnom hracom čase môže prísť aj na rozstrel zo značky bieleho bodu. „Trúfol by so si, nemal by som s tým žiadny problém,“ povedal odhodlane. „Neriešim však či dám gól. Pre mňa je dôležitý kolektívny úspech,“ upozornil Hanzel.