Dorastenci nadelili Vrbovému „päťku“

Zverenci trénerského tandemu Štefan Grendel-Róbert Hasidlo v sobotu odohrali šiesty ligový zápas. Na pôde trápiaceho sa Vrbového zvíťazili pohodlným päťgólovým rozdielom.

V prvej štyridsaťpäťminútovke dorastenci nehýrili pohybom, aký by sa pýtal. Napriek tomu sa dokázali gólovo presadiť tri razy. Už v 5. min otvoril sóle Štefánek, keď dostal ideálnu prihrávku od Ješka a bez problémov prekonal Mikloviča. O osem minút unikol domácej obrane Štefánek. Spätnou prihrávkou vyzval k zakončeniu Masára, ktorý loptu „upratal“ do siete. Gólovú bodku za úvodným dejstvom stanovil v 38. min Smolka. Po narážačke s Ješkom parádne prehodil vybehnuvšieho brankára a bolo 3:0.

Po prestávke sa herný prejav Iskry zlepšil a prišli aj ďalšie presné zásahy. V 56. min dostal od Sirotného prihrávku medzi stopérov Ješko. V samostatnom nájazde na Mikloviča nezaváhal – 4:0. Na konečných 5:0 upravil v 74. min Ješko strelou z 30 m do vinkla.

MFK Vrbové – Iskra Borčice 0:5 (0:3)

Góly: 39. a 74. Smolka, 5. Štefánek, 13. Masár, 56. Ješko, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Kalčik, 30 divákov.

VRBOVÉ: Miklovič – Nosko, Musil, Holec (56. Sudora), Brauner, Murín, Amcha, Bielik, Sudora, Sabo, Majgot. Tréner: P. Obuch.

BORČICE: Gažo – Mikoláš (76. Čupalka), Ciesar, Masár, Mojto, Ješko, Štefánek, Smolka, Sirotný, Chrenko, Gravas (61. Kováčik). Tréner: Š. Grendel.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Odohrali sme dva rozdielne polčasy. Paradoxne, prvý sa mi nepáčil, ale dokázali sme streliť tri góly. Po polčase sme pridali ďalšie dva. Súper bol slabší a celý čas sme búšili do postavenej obrany. Loptu sme mali na nohách prakticky stále. Pomalými krokmi sa posúvame dopredu, naša hra sa zlepšuje, z čoho mám úprimnú radosť.“

Ostatné výsledky: Dolné Vestenice – Holíč 4:2, Mokrý Háj – Trenčianske Stankovce 5:2, Kúty – Trenčianska Teplá 6:1, Nitrianske Rudno – Beluša 2:1, Nová Dubnica – Nemšová 1:5, Lednické Rovne – Kanianka 9:0, Dolná Súča – Bošany 2:5.