Víťazný rukopis na hody napísal Mačina

Séria pokračuje. Futbalisti Iskry Borčice vo svojom štvrtoligovom ťažení ešte nenašli premožiteľa a v treťom zápase v rade dokonca získali všetky body. V domácom stretnutí si tentoraz na hody poradili s Domanižou, keď sa všetko podstatné udialo v prvom polčase a v každom góle mal prsty domáci odchovanec Patrik Mačina.

Na štadión si počas hodov našlo cestu takmer 500 divákov, ktorých mohol už v úvodnej minúte potešiť Zuziak, ale po centri Hanzela prestrelil bránu. Hneď na to sa Zuziak vžil do úlohy asistenta, no po jeho prihrávke Mačina hlavou nemieril presne. Na druhej strane pohrozil vzápätí Kvaššay, no jeho strelu obrana Iskry zblokovala. V 6. minúte sa Borčice dostali v krátkom slede k trom rohovým kopom. Po prvom Hanzelovu hlavičku zachytili obrancovia, na druhý chýbali Sivovi len centimetre a po treťom Hanzel premrhal správny moment k strele. V 13. minúte však už tribúny jasali. Hanzelov strieľaný center tečoval Mačina, jeho pokus vyrazil brankár hostí pred seba a Zuziak poslal loptu do prázdnej brány – 1:0. O minútu napriahol z diaľky Náther, ale jeho projektil letel tesne nad bránu. V 17. minúte po faule na Nováka zahral priamy kop Petruš len do múru a k dorážke sa spoluhráči nedostali. V 25. minúte však prišla ďalšia radosť na domácej strane. Barčík skvelou prihrávkou vysunul na pravom krídle Nováka a borčický rodák Mačina doklepol loptu do siete – 2:0. O tri minúty Iskra ukázala po rohu nacvičený signál. Barčík na 16-tke našiel Zuziaka, no jeho strela gólom neskončila. Hneď na to dvihol ľudí zo sedadiel Novák, keď volejom vyprášil rukavice brankárovi Kubišovi. Za krásny futbalový moment si obaja aktéri vyslúžili potlesk. O druhý gól sa pokúšal Mačina, ale jeho prízemnú strelu gólman kryl. Vyšlo mu to však v 32. minúte, keď sa Mačina po trme-vrme najlepšie zorientoval v pokutovom území a zvýšil vedenie Iskry na tri góly.

Na hetrik si Mačina brúsil zuby v 52. minúte. Novák sa neulakomil, nezištne ho našiel v šestnástke, ale strelu hráča s číslom 11 na drese zastavil v pokutovom území rukou obranca hostí. Rozhodca bol však iného názoru, a tak sa nepískalo. V 64. minúte po nepriamom voľnom kope vo vnútri šestnástky trafil pravú tyč Novák. O tri minúty ožili hostia a výsledkom bol gól Košúta. Desať minút pred koncom sa dostal k strele po prieniku Novák, no opäť mu nebolo súdené dať gól – tentoraz trafil ľavú tyč. Na konci duelu ešte zarezonoval tvrdý zákrok Lednického na Barčíka, ale na výsledku sa už nič nemenilo. Na hodovom posedení v kultúrnom dome si na dobrotách okrem domácich pochutili aj hostia, ktorí prijali pozvanie domácich funkcionárov. Už v stredu čaká Borčice veľký futbalový sviatok. O 16.00 hod sa zverenci trénera Jána Bíreša postavia v 3. kole Slovenského pohára proti fortunaligovému Spartaku Trnava. Lístky si môžete zakúpiť v pokladni štadióna Petra Fabuša v Borčiiach v pondelok i utorok od 16.00 hod. do 18.00 hod. a v strede, v deň stretnutia od 14.00 hod. .

FK Iskra Borčice – TJ Partizán Domaniža 3:1 (3:0)

Góly: 13. Zuziak, 25. a 33. Mačina – 67. Košút, ŽK: Šterdas, Kubiš, Lednický. Rozhodoval: Piaček, 485 divákov.

BORČICE: Kosa – Hanzel, Siva, Mravec (50. Púpala), Petruš – Novák, Gábor, Náther, Barčík, Zuziak (50. Machara) – Mačina (59. Le Giang). Tréner: J. Bíreš.

DOMANIŽA: Kubiš – Kardoš (46. Haviar), Šterdas, Svoboda, Bednár (46. Lednický), Braciník, Košút, Svitek, Valjent (66. Petrík), Kvaššay, Sádecký. Tréner: M. Svoboda.