Dorastenci s pohodlným víťazstvom v Trenčianskych Stankovciach

Zverenci trénerské dua Grendel-Hasidlo zvíťazili v 5. kole IV. dorasteneckej ligy na pôde Trenčianskych Stankoviec s prehľadom 4:1, keď o svojom triumfe rozhodli troma gólmi už v prvom polčase.

Zápas sa odohral na nekvalitnom teréne, čo nedávalo dobré predpoklady pre kombinačnú hru Iskry. Obavy trénerov sa však nenaplnili a už v 13. min otvoril skóre stretnutia Štefánek. Po krídelnej akcii si kľučkou posunul loptu do vnútra šestnástky a strelou odrazenou od brvna nezadržateľne skóroval – 0:1. O päť minút domáca obrana stiahla prenikajúceho Chrenka vo veľkom vápne. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Štefánek – 0:2. V 34. min už bolo 0:3. Ješko dostal parádnu finálnu prihrávku od Smolku. Samostatný nájazd mu najskôr brankár chytil, no na dorážku bol prikrátky. Po prestávke Iskra prestriedala, aby si hráči oddýchli. Napriek tomu pridali Borčice aj štvrtý gól V 57. min sa vydarila spolupráca Smolku s Ješkom, keď prvý menovaný „placírkou“ nedal Opatovskému šancu. Domácim sa podarilo vsietiť čestný úspech v 72. min. Následne sa zápasu už iba dohrával, hoci Stankovčania sa snažili ešte výsledok kozmeticky upraviť.

OŠK Trenčianske Stankovce – Iskra Borčice 1:4 (0:3)

Góly: 72. Pavlis – 13. a 18. Štefánek (2. z 11 m), 34. Ješko, 57. Smolka, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Miakiš, 50 divákov.

TRENČIANSKE STANKOVCE: Oravec (46. Opatovský) – Bezunk, Arnold, Žiška, Mareček, Šišovský, A. Repka (61. Malých), Pavlis, Novák (78. J. Repka), Eliáš, Jaščur (46. Vašek). Tréner: I. Bulovčák

BORČICE: Gažo – Mikoláš, Ciesar (68. Suchý), Masár, Mojto, Ješko (80. Kováčik), Štefánek, Smolka (61. Gravas), Sirotný, Belák, Chrenko (88. Mišovec). Tréner: Š. Grendel

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Konečne sme sa zišli v dostatočnom počte s viacerými hráčmi na lavičke. Pre trénera sú príjemnejšie starosti premýšľať nad tým, koho poslať na ihrisko, ako sa stresovať, aby nás bolo aspoň dvanásť. Napriek nelichotivému stavu hracej plochy sme odohrali dobré stretnutie. Uplynulý týždeň bol pre nás náročný. Po ťažkom zápase s Kaniankou toho mali všetci dosť. Chlapcom ďakujem za to, ako zvládli zápas v Stankovciach. Nasledujúci týždeň nás čaká Vrbové. Pevne verím, že si pripíšeme ďalšie plusové body.“

Ostatné výsledky: Beluša – Kúty 1:0, Bošany – Dolné Vestenice 3:3, Tr. Turná – Mokrý Háj 2:3, Nemšová – Nitr. Rudno 6:1, Dolná Súča – Vrbové 5:1, Holíč – Led. Rovne 0:12, Kanianka – Nová Dubnica 3:2.