Tri body zariadil v závere výstavným kúskom Barčík

V 5. kole IV. ligy Severozápad sa Borčiciam podarilo zabodovať v súboji s Holíčom naplno. Góly padali až v záverečnej štvrťhodine a o tom, že tri body zostanú doma na Považí, rozhodol gólom na 2:1 v nadstavenom čase Miroslav Barčík.

V súboji dvoch tímov, ktoré majú vo svojom názve Iskru, začali aktívnejšie domáci. To, že budú chcieť držať opraty zápasu vo svojich rukách domáci podčiarkol už v úvodnej minúte Barčík, ktorého center pohladil brvno. Po necelej štvrťhodine hry sa po centri Barčíka a priťuknutí Augustiniho dostal k lopte Mačina, ktorý si to sklepol tradične na ľavačku, ale bránu Holíča prestrelil. O pár minút sa po faule na Emila Le Gianga zastreľoval z priameho kopu agilný Barčík. Hráči Borčíc sa naďalej tlačili do brány, ale gól nie a nie padnúť. Pred odchodom do kabín to ešte skúšal po nacvičenom signáli z priameho kopu Ujlaky, ale ani on nepochodil. Hostia z Holíča sa prihlásili o slovo v samom závere úvodného dejstva, ale ani ich pokus z priameho kopu nezmenil nič na tom, že prvý polčas skončil bez gólov.
Po zmene strán to bola naďalej domáca Iskra, ktorá hrozila smerom dopredu. Hanzel po rohu hlavičkoval iba do brankára hostí Ravasa. Po dravom prieniku to skúšal opäť aktívny Augustini, ktorý ale prestrelil. Divákov dvíhala zo sedadiel aj strieľaná prihrávka Augustiniho, ale Novákov teč skončil tesne vedľa Ravasovej svätyne. Po hodine hry vyskočil na Barčíkov roh najvyššie Matej Siva, ale ani kapitán Iskry nerozvlnil hosťujúcu sieť. O päť minút neskôr sa po priamom kope tradičného exekútora štandardných situácií, Mira Barčíka, vyznamenal gólman Ravas. Brankár Holíča vyriešil aj Zuziakov prízemný pokus. Prakticky hneď na to mohlo udrieť na druhej strane. Striedajúci Mihalík sa ocitol zoči-voči Kosovi, ten ale jeho pokus reflexívne kryl. Na všetko podstatné čakali viac ako tri stovky divákov až do záverečnej štvrťhodinky. Najprv si po ruke v šestnástke hostí postavil loptu na biely bod Novák a ten svojim tretím gólom v sezóne odklial čaro Ravasa. O pár minút sa už ale tešila hosťujúca Iskra. Na priamy kop vyskočil najvyššie Miroslav Španka a bolo vyrovnané. Bírešovci vrhli všetky sily do útoku. Novák sa po odrazenej strele Augustiniho dostal k lopte, ale svoj druhý gól nepridal. Čo nevyšlo jemu, vyšlo Barčíkovi. Ten si v nadstavenom čase zobral tradične exekúciu priameho kopu na svoje plecia. Loptu zakrútil ponad múr a nedal Ravasovi šancu. V súboji dvoch Iskier sa tak po veľkej dráme radovala napokon domáca Iskra po výhre 2:1. Najbližšie sa Borčice predstavia opäť na domácom trávniku. Ich súperom bude v nedeľu o 16:00 hod. Partizán Domaniža.

FK Iskra Borčice – TJ Iskra Holíč 2:1 (0:0)
Góly: 74. Novák (11m), 90. Barčík – 75. Španka, ŽK: Ujlaky, Barčík – Vaclavik, Uher, Milota. Rozhodoval: Poruban, 325 divákov
BORČICE: Kosa – Hanzel, Siva, Mravec, Kočka – Náther – Augustini, Barčík, Mačina (Machara), Ujlaky (Zuziak) – Emil Le Giang (Novák). Tréner: J. Bíreš
HOLÍČ: Ravas – Blažek, Vaclavík (Nečas), Milota, Privrel, Dubec (Serafín), Vach, Uher (Mihalík), Španka, Slovík, Milota. Tréner: V. Včelka