Borčice naďalej bez prehry, rozdielom triedy porazili Blavu

Vo sviatočný deň sa hralo vložené 1. kolo 4. ligy Severozápad a Iskra Borčice na svojom trávniku privítala súpera z Jaslovských Bohuníc, ktorý si nakoniec odniesol domov trojku o svojej sieti.

Prvú možnosť mal Mrave po centri Petruš, ale mieril vysoko nad. O niekoľko minút sa o strelu pokúsil Novák, no obranc ajeho pokus zblokoval na roh.

V 7. minúte zahral roh Barčík, loptu predĺžil na vzdialenejšiu žrď Hanzel a Novák hlavou rozvlnil sieť – 1:0.

O minútu neskôr mohlo byť vyrovnané, ale Meškovu hlavičku vyškriabal Bobot spod brvna nad bránu. V 12. minúte s azranil gólman Jozef Bobot a na jeho miesto musel prísť náhradník Peter Kosa. O štyri minúty neskôr z ľavej strany nebezpečne centroval Buchanec, ale Kosa včas zasiahol. V 21. minúte sa odhodlal na útočný výpad stopér Mravec, prihral Zuziakovi a po jeho centri hlavičkoval Augustíni s malo razanciou a loptu Orichel v bráne Jaslovských Bohuníc poľahky chytil.V 39. minúte vyprášil Kosove rukavice útočník Blavy Adam Pavlík.

O dve minúty neskôr Barčík za obranou hostí našiel Hanzela, no jeho pokus ľavačkou tesne minul bránu Orichela. Ešte pred odchodom do šatní napriahol z 30 -tich metrov Náther, no jeho pokus lízol len brvno.

Ihneď po príchode zo šatní v 48. minúte sa z priameho kopu presadil filigransky Miroslav Barčík, ktorý technickou strelou prekvapil Orichela. Po akcii Barčíka s Novákom sa v 53. minúte presnou trefou presadil Augustíni. V 62. minúte vyskúšal pozornosť Kosu z diaľky kapitán ostí Poláček. V 75. minúte Petruš nacentroval do šestnástky, no volej Nováka letel mimo brány. Pred záverečným hvizdom ešte vystrašil orichela mladík machara, no v závere sa už stav na svetelnej tabuli nemenil a Iskra si pripísala tri body do tabuľky. Najbližší duel odohrajú zverenci Jána Bíreša v sobotu 3. septembra o 16.00 hod. proti Holíču.

FK ISKRA Borčice – ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice 3:0 (1:0)

Góly: 7. Novák, 48. Barčík, 53. Augustíni, ŽK: Jakubička, Doka. Poláček. Rozhodoval: Božik, 412 divákov.

BORČICE: Bobot (12. Kosa) – Hanzel, Siva, Mravec, Petruš – Náther – Augustíni, Barčík, Mačina (65. Gábor), Zuziak (76. Machara) – Novák. Tréner: J. Bíreš.

BLAVA: Orichel – Jakubička, Kolarovič, Meško, Broš, Buchanec (78. Koleno), Janso, Poláček, Machovič (74. Dobiš), Doka (80. Krajčovič), A. Pavlík. Tréner: P. Maron.