Iskra remizovala v Trenčianskych Stankovciach, bod zachránil Novák

Po domácich gólových hodoch s Trenčianskymi Tepliciami získali Borčice bod na ihrisku Trenčianskych Stankoviec, keď sa o zápase rozhodlo už v prvom dejstve. Za Iskru sa strelecky presadil útočník Ján Novák.

Už v prvej minúte Iskra pohrozila. Hanzel z pravej strany našiel Nováka, no jeho hlavička šla mimo brány. O dve minúty neskôr sa ukázali aj domáci. Hazda zasekol dvoch hráčov Iskry, no brankár Bobot včas vybehol a zmaril šancu Stankoviec. V 16. minúte Augustíni potiahol loptu, ale jeho strelu zblokovali obrancovia. Po Barčíkovom rohu v 19. minúte zase Púpala hlavičkoval tesne nad bránu Zemanoviča. Kým Iskra vyšla gólovo naprázdno, trestali domáci. Ďuráči v 22. minúte napriahol spoza šestnástky a nechytateľne trafil do šibenice Bobotovej brány – 1:0. Borčice však kontrovali už o päť minút. Barčík sa individuálne dostal do šestnástky, spätnou prihrávkou našiel Nováka a ten už nemal problém skórovať – 1:1. Rovnaký hráč mohol fanúšikov Iskry rozveseliť aj druhýkrát no jeho prízemnú strelu gólman Trenčianskych Stankoviec kryl. Pred odchodom do šatní ešte stihli pohroziť domáci, no hlavička Škvarku z dobrej pozície bola veľmi nepresná.

Nástup do druhého dejstva patril Iskre, Barčík „dloubákom“ vysunul Nováka, no brankár Zemanovič sa proti skúsenému kanonierovi vyznamenal.

V 58. minúte prenikol z pravej strany Novák, posadil center na hlavu Hanzela, ale Zemanovič vyškriabal loptu spod brvna na roh. O tri minúty zvonila žrď Borčíc. Blaško si na rohu šestnástky zasekol obrancu a obstrelovačkou trafil vzdialenejšiu tyč. Konštrukcia brány s atriasla aj na druhej strane. Z pravej strany centroval Barčík, loptu si spracoval Zuziak, ale trafil brvno. Dve minúty pred koncom mohol tri body pre Iskru zariadiť Mravec, v nadstavenom čase Zuziak, no obaja hlavičkovali mimo brány. Mužstvá sa tak rozišli remízou. Najbližšie sa futbalisti Iskry Borčice predstavia na domácom štadióne Petra Fabuša proti Jaslovským Bohuniciam vo štvrtok 1. septembra o 16.00 hod.

Trenčianske Stanovce – Borčice 1:1 (1:1)

Góly: 22. Ďuráči – 27. Novák, bez kariet. Rozhodoval: Laco, 400 divákov.

TRENČIANSKE STANKOVCE: Zemanovič – Poruban, Jantošovič, Blaško, Ančic, Takáč, Hazda (80. Polek, Škvarka, Ďuráči, Ďanovský, Šišovský (18. Marcinát, 85. Antošík). Tréner: R. Pevný.

BORČICE: Bobot – Hanzel, Siva, Púpala (73. Mravec), Petruš – Ujlaky (58. Le Giang), Náther, Augustíni (58. Mačina), Zuziak – Barčík – Novák. Tréner: J. Bíreš.