Iskra nadelila Trenčianskym Tepliciam: Gólové hody proti oslabenému súperovi

Výhra v tréningovom tempe. Keďže Trenčianske Teplice pricestovali do Borčíc len s deviatimi hráčmi bolo otázkou len to, akým výsledkom sa súboj skončí a či sa duel vôbec dohrá do konca. Iskra napokon zvíťazila 8:0 a stretnutie sa skončilo predčasne. Do druhého polčasu už súper nenastúpil, a tak zostal v platnosti výsledok.

Hostia z Trenčianskych Teplíc pricestovali len s deviatimi hráčmi, a tak Iskra mala prevahu ešte predtým než sa vôbec začalo hrať. Náš súper v úvodných dvoch kolách 4. ligy remizoval s Jaslovskými Bohunicami a prehral s Trenčianskymi Stankovcami 0:2.

Prvú šancu mal Dominik Ujlaky, ktorý si zabehol za obranu súpera, no prestrelil bránu Bernáta. Po ňom sa zastreľoval Barčík, no viac šťastia v zakončení mal Mačina, ktorý v 5. minúte poslal Iskru do vedenia a o štyri minúty pridal svoj druhý zásah v stretnutí a následne odstúpil z hry pre zranenie hosťujúci hráč Hamaňa a ich počet na ihrisku klesol na 8. V 11. minúte umiestnenou strelou skóroval Náther a vzápätí si dva presné zásahy pripísal Barčík.

Aj počas ďalších minút to bola vzhľadom na počet mužov na trávniku hra len na jednu bránu. Iskra útočila a Teplice len staticky bránili a čakali na koniec duelu. Po polhodine hry Barčík našiel v šestnástke Hasidla, ktorého obrancovia faulovali a pokutový kop premenil Hanzel a o niekoľko minút Barčík zavŕšil svoj hetrik. A keď ôsmy gól pridal Ujlaky už bolo vymaľované. Do druhého dejstva Trenčianske Teplice nahlásili troch zranených hráčov, a keďže ich počet klesol pod 7, zápas bol predčasne ukončený.

Iskra sa najbližšie predstaví 28. augusta na ihrisku v Trenčianskych Stankovciach. A to, čo zaujíma mnohých fanúšikov, v 3. kole Slovnaft cupu sa proti Spartaku Trnava predstavia Borčice na svojom štadióne 14. septembra. Čas výkopu sa ešte upresní, určite sa to včas dozviete.

FK Iskra Borčice – MŠK Slovan Trenčianske Teplice 8:0 (8:0)

Góly: 5., 9. Mačina, 11. Náther, 13., 22., 35. Barčík, 32. Hanzel (z 11 m), 38. D. Ujlaky, bez kariet. Rozhodoval: Čulák, 320 divákov.

BORČICE: Kosa – Kočka, Siva, Mravec, Ľ. Hanzel – Augustíni (29. D. Hasidlo), Gábor, Náther, Barčík, D. Ujlaky – Mačina. Tréner: J. Bíreš

T. TEPLICE: Bernát – P. Puček, Krivda, Beňo, Vlado, Haško, Bretschneider, Hamaňa, Šiko. Tréner: J. Ružička.

• Iskra nadelila Trenčianskym Tepliciam: Gólové hody proti oslabenému súperovi