Dorastenci otočili derby s Nemšovou

Zverenci trénera Štefana Grendela zvíťazili v prvom zápase sezóny nad rivalom z Nemšovej 2:1, hoci ešte tri minúty pred koncom prehrávali.

Zápas sa odohral na ihrisku v Pruskom pred parádnou diváckou kulisou. Domáci funkcionári dorastencom vytvorili v prvom stretnutí výborné podmienky. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal a diváci sa gólu nedočkali. Po prestávke boli hostia o niečo aktívnejším tímom, ale góly dlho nepadali. Až v 84. min striedajúci Palman poslal Nemšovú do vedenia. Dorastenci Iskry však zbrane nezložili. Štefánek našiel pred bránou Šimáka a ten vyrovnal. A to nebolo všetko. V 89. min si hráči úlohy vymenili a Štefánek zabezpečil domácim všetky body. Iskra po taktickej stránke zvládla zápas lepšie ako herne aktívnejší súper.

Iskra Borčice – FKS Nemšová 2:1 (0:0)

Góly: 87. Šimák, 89. Štefánek – 84. Palman, ŽK: Štefánek – Novosad, rozhodoval: Černej, 80 divákov.

ISKRA: Čupalka – Mikoláš, Ciesar, Masár, Mojko, Ješko, Chrenko (60. Gravas), Smolka (85. Prekop), Štefánek, Kováčik (46. Suchý, 74. Belák). Tréner: Š. Grendel.

FKS: Svrbík – Novosad, Guga, Harušťák, Patka, Ďuriš (62. Húdek), Gutič (88. Macháč), Majerský, Beňo (73. Ambrož), Mikuš, Vavruš (65. Palman). Tréner: E. Laco.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Musíme si priznať, že nás súper herne prevýšil. V tomto zápase sa na našu stranu priklonila šťastena. Moji zverenci však dali do zápasu všetko. Máme kondičné resty a v závere toho v horúcom počasí mali všetci plné zuby. Tri body sú dobrým stimulom do ďalšej práce. Nemšová bude ozdobou súťaže. Má vo svojom strede viacero šikovných futbalistov. V prípravnom období sme si zmerali sily s treťoligovým súperom z Brvnišťa a dovolím si povedať, že Nemšová bola minimálne na ich úrovni.“

Ostatné výsledky 2. kola: Tr. Stankovce – Beluša 1:10, Mokrý Háj – Kanianka 5:1, Kúty – Holíč 9:0, Nitr. Rudno – Bošany 2:0, Led. Rovne – Dol. Vestenice 9:2, N. Dubnica – Dolná Súča 3:0 kontumačne, hostia na zápas nepricestovali. Zápas Vrbové – Tr. Turná odložili na 15.9.