FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Grendel: Ak budeme pracovať poctivo, výsledky sa dostavia

Grendel: Ak budeme pracovať poctivo, výsledky sa dostavia

Už zajtra sa začína jesenná časť IV. ligy severozápad dorastu. Káder trénerov Štefana Grendela a Romana Hasidla prešiel výraznou obmenou, keď v kabíne nezostal kameň na kameni. Napriek tomu úspešný kormidelníci veria v ďalšiu úspešnú sezónu.

Dorastenci Iskry v predchádzajúcej sezóne prehrali jediný zápas v derby s Lednickými Rovňami. V konečnom zúčtovaní sa umiestnili na prvej priečke. Postup však odmietli, pretože by klub nedokázal vytvoriť dvojičku v podobe mladšieho dorastu. Zo súťaže napokon nešiel vyššie nikto.

Aktuálny káder sa oproti majstrovskému výrazne zmenil. Odišlo z neho až deväť kvalitných futbalistov, ktorých nahradili mladšie ročníky, čo sa na kvalite hry musí prejaviť. Dorastenci v príprave odohrali sedem zápasov, kde prím dostávali súperi z vyšších súťaží. „Dojmy z prípravného obdobia mám rozpačité, ale začiatky sú vždy ťažké. Obmena kádra bola obrovská. Potrebujeme čas. Naviac je letné obdobie, kedy si chcú chlapci zarobiť na brigádach. Prakticky až po lete nabehneme na normálny režim. Všetci sme plní očakávaní,“ povedal na úvod tréner Štefan Grendel.

Odchody Huňu, Hasidla, Sameša, Macharu, Bartoša, Barteka, Tomanicu, Švitela a Kobelu boli značným oslabením. Prakticky všetci z nich boli ťahúňmi tímu, ktorí prispeli k historickému úspechu borčického dorastu. „Všetci im želáme všetko dobré do ďalšej kariéry. Medzi dorastencami odviedli kus poctivej práce. Zostávajú mi na nich pekné spomienky. Vytvorili výbornú partiu, ktorá ťahala za jeden koniec povrazu,“ dodal na margo odchádzajúcich mladíkov Grendel.

Na začiatku nového ročníka jeho káder obsahuje až osemnásť hráčov. Na niečo podobné si nepamätá. Takmer všetci z nich prišli z VI. ligy ObFZ Považská Bystrica a Trenčín. „Rozdiel medzi šiestou a štvrtou ligou je značný. Chlapci potrebujú čas. Je pre mňa výzvou posunúť ich na vyššiu úroveň. Ak budú pracovať poctivo, výsledky sa dostavia,“ prízvukoval Grendel.

Latka z predchádzajúcej sezóny je nastavená poriadne vysoko. Treba však dodať, že minuloročný majstrovský káder sa tvoril tri roky. „Nechceme si stavať vzdušné zámky. Chlapcom chceme pomôcť v ich futbalovom raste. Ak budú ochotní podriadiť sa pravidlám, prídu aj výsledky. Určite chceme skončiť čo najvyššie. Liga bude náročná. Lednické Rovne, Nová Dubnica či Nemšová budú mať silné kádre.“

Jednou z noviniek je aj to, že Borčice spojili dorastenecký tím s Pruským. Prvý domáci duel proti Nemšovej odohrajú zajtra o 10.00 hod práve na ihrisku v Pruskom. „Začiatok sezóny sa nesie v znamení derby. Najskôr Nemšová a o týždeň Beluša. Hneď na začiatku sa ukáže, ako kvalitne sme sa dokázali pripraviť. Na obe konfrontácie sa tešíme. Hráči sa navzájom poznajú. Som presvedčený, že do hry dajú všetko,“ zakončil rozhovor Grendel.

Jesenný káder:

Brankár: Matej Čupalka

Obrancovia: Pavol Sirotný, Ľubo Ciesar, Martin Mikuláš, Filip Prokop, Rastislav Belák, Samuel Mojto

Stredopoliari: Marko Gravas, Matúš Štefánek, Marek Vlasatý, Michal Rajník, Daniel Chrenko, Matúš Ješko, Daniel Kováčik, Ľubo Mišovec, Patrik Smolka

Útočníci: Kristián Suchý, Peter Šimák

Príchody: Čupalka, Suchý, Belák (všetci Dolná Poruba), Smolka, Masár, Ješko (všetci Nemšová), Mikoláš, Mojto, Prekop, Rajník, Vlasatý (všetci Pruské), Kováčik (Horovce), Šimák, Mišovec (Bolešov)

Výsledky v príprave:

Iskra – Teplička nad Váhom (2. liga) 1:5, gól Iskry: Šimák

Iskra – Brvnište (3. liga) 1:3, gól Iskry: Šimák

Iskra – Mel.-Lieskové/Ivanovce (5. liga) 6:2, góly Iskry: Šimák 3, Štefánek, Hagara, Belák

Iskra – Drietoma (5. liga) 7:0, góly Iskry: Štefánek 4, Šimák, Sirotný, Hagara

Iskra – Nemšová (4. liga) 5:4, góly Iskry: Šimák 2, Štefánek 2, Belák

Iskra – Brvnište (3. liga) 5:3, góly Iskry: Štefánek 2, Ješko 2, Suchý

Iskra – Dubnica U17 1:3, gól Iskry: Ješko