Iskra naložila Pezinku sedmičku a v pohári ide ďalej

2. kolo, 10.08.2016

Slovnaft Cup

Ani výdatný dážď nezastavil rozbehnutú Iskru, ktorá si v 2. kole Slovnaft cupu poradila s treťoligistom z Pezinka vysoko 7:1. O osude zápasu bolo rozhodnuté už do prestávky - 4:0 a po zmene strán stihli Borčice zaťažiť konto súpera ďalšími troma gólmi.

V deň pohárového zápasu výdatne pršalo, ale ani podmočený terén nezastavil domácich v útočnom rozlete. Priamočiary kombinačný futbal sa páčil, jedna ofenzívna lavína striedala druhú a bolo otázkou času, kedy sa Iskra presadí. Prvá gólová radosť prišla už v 5. minúte. Dvojica Novák-Zuziak pripravila reprízu z nedeľného súboja proti Hlohovcu, opäť poslal prudký center pred bránu Novák a v úlohe ostrostrelca sa predviedol Zuziak. V úvodnej polhodine sa trepotala sieť za Tarrom v bráne hostí ešte dvakrát. Barčík vysunul Zuziaka, ten si to hodil na ľavačku a po druhý raz v zápase sa nepomýlil. Silnú 30-minútovku domácich podčiarkol krásnou strelou do šibenice Petruš. To však nebolo v úvodnom dejstve všetko. Navrátilec Novák sa dvakrát tešil z gólu predčasne, pretože zakončoval z ofsajdovej pozície. To, čo mu nevyšlo v úlohe strelca, si však vynahradil ako nahrávač. Ku štvrtému gólu vyzval Dominika Ujlakyho a Iskra odchádzala do kabín s pohodlným štvorgólovým náskokom.
Po zmene strán vybehali na trávnik aj dve nové tváre. Gólovo produktívnu dvojicu Zuziak-Petruš nahradili Machara so Suchým. Tréner domácich mal aj pri tomto striedaní šťastnú ruku. V 51. minúte napriahol Machara krásne pod brvno. Už o pár minút sa do streleckej listiny zapísal aj domáci playmaker Barčík, ktorý poslal pezinského gólmana do opačnej strany. Po hodine hry sa pripomenuli aj hostia. Spoza šestnástky napriahol kapitán Varga a jeho projektil skončil až v sieti. Posledné slovo mali opäť domáci. Po faule na Hanzela zahral priamy kop Barčík, loptu posadil na hlavu Suchého a ten dal bodku za zápasom, v ktorom Borčice vyhrali 7:1.
Iskra bez menších problémov postúpila do 3. kola Slovnaft cupu a v ňom ju čaká súper zvučného mena. Na štadión Petra Fabuša zavíta Spartak Trnava, takže diváci na Považí sa môžu opäť tešiť na veľký futbalový sviatok.

FK Iskra Borčice – PŠC Pezinok ​7:1 (4:0)
Góly: 5. a 29. Zuziak, 27. Petruš, 45 D. Ujlaky, 51. Machara, 57. Barčík, 85. Suchý – 61. Varga, ŽK: Srnánek. Rozhodoval: Gašparovič, 310 divákov.
Iskra: P. Kosa – Ľ. Hanzel, Siva, Mravec (60. Púpala), Petruš (46. Suchý) – Náther – D. Ujlaky, Augustini, Barčík, Zuziak (46. Machara) – Novák

PŠC Pezinok: Tarr - Rajníc J., Bulava, Janotik, M. Tábora, Bojko, Jureník, Dugovič, Srnánek, Turek, Varga