Na úvod pohodlné víťazstvo Iskry

Futbalisti Iskry vstúpili do bojov IV. ligy SZ úspešne a pripravili pre majiteľa klubu rovno dva darčeky. Prvý narodeninový a ten druhý trojbodový, keď zdolali hladko Slovan Hlohovec 4:0.

Štart nového ročníka sa kvôli príjemnému defilé o čosi natiahol. Majiteľ Iskry Anton Fabuš oslavoval práve v deň zápasu narodeniny a  najbližší spolupracovníci spolu s kabínou pre neho pripravili narodeninové darčeky. Oficiálne gratulácie s prezentom prišli na rad pred úvodným hvizdom, tie futbalové na trávniku prišli už v úvodnej polhodine. Marekovi Zuziakovi v 5. minúte ešte nejaký ten krôčik chýbal, ale novic v tíme Iskry si všetko vynahradil už o pár minút. Akciu odštartoval Barčík, ktorý vysunul Nováka, ten nezištnou prihrávkou vyzval k prvej gólovej rane práve Zuziaka.
O pár minút už bolo 2:0, a to keď po rohu Barčíka vyskočil najvyššie Lukáš Mravec. Gólovú polhodinu podčiarkol Ján Novák, po faule na agilného Barčíka si postavil loptu na biely bod a Planického v bráne Slovana poslal do opačnej strany. Takmer 400 divákov si na štadióne Petra Fabuša v prvom polčase vychutnávalo domácu ofenzívnu lavínu. Tvrdý projektil poslal tesne nad bránu Augustini, gólmana Hlohovca pozdravil strelou do brvna Gábor a gólom sa neskončila ani akcia po osi Novák-Augustini-Barčík.
Pohodlné trojgólové vedenie chceli Bírešovi zverenci poistiť hneď po prestávke. Ako prvý to skúšal Petruš. Postupne sa osmelili aj hráči Slovana. Jozef Bobot mal prácu po tiahlej strele, ktorá tesne pred ním zaplávala. V 50. minúte sa opäť prihlásil o slovo aktívny Novák, jeho pokus len tesne minule svoj cieľ. Po hodine hry opäť pohrozili hostia a to keď sa do lopty oprel Ivanič. Udrieť mohlo prakticky okamžite na druhej strane, Marekovi Zuziakovi ale chýbal k lopte azda krok. Ten istý hráč poriadne vyprášil Planického rukavice v 72. minúte. Gólová poistka napokon prišla po rohovom kope. A opäť to bola situácia ako cez kopirák z prvého dejstva. V úlohe dvorného nahrávača sa opäť predviedol Barčík a zakončovateľom bol hlavičkujúci Mravec. Striedajúci Mačina ani na dvakrát piaty gól nepridal, a tak si Iskra v prvom kole 4. ligy skupiny Severozápad poradila so Slovanom Hlohovecbez problémov  4:0.
Dôležitý pohárový zápas majú pred sebou Borčice už v stredu. Od 17:00 privítajú na svojom trávniku v 2. kole Slovnaft cupu ďalšieho treťoligistu, tentoraz z Pezinka. V zápase pôjde o veľa, v prípade postupu by sa Iskra stretla v 3. kole s trnavským Spartakom.

FK Iskra Borčice – FC Slovan Hlohovec 4:0 (3:0)
Góly: 9. Zuziak, 12. a 84. Mravec, 28 Novák, ŽK: Andrássy, Novák a V. Krajčo. Rozhodoval:  Šandrik, 395 divákov.
FK Iskra Borčice: J. Bobot – Ľ. Hanzel (45. Machara), Siva, Mravec, Petruš – Náther – Augustini, Barčík, Gábor (45. D. Ujlaky), Zuziak – Novák (67. Mačina)
FC Slovan Hlohovec: Planický – Andrássy, Chalány, Pinček, Svíba – Adamík (Srnka), R. Krajčo (V. Krajčo), Suchánek, Modrovič – Došek, Ivanič (Loskot)