FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Nová filozofia, nové mená v klube i kabíne

Nová filozofia, nové mená v klube i kabíne

Počas letného obdobia nastalo v klube FK Iskra Borčice viacero zmien. Tým najdôležitejším bolo, že do manažérskej funkcie nastúpil nový človek Emil Le Giang, trénerskej taktovky sa chopil Ján Bíreš a do mužstva prišli nové tváre, mladá krv, ktorá by mala vytvoriť súdržný kolektív a pomôcť naplniť klubu tie najvyššie ambície. V novej sezóne sa "mäsiari" predstavia vo 4. lige Severozápad.

Počas leta kluboví funkcionári i majiteľ nespali na vavrínoch. Na dôležité posty obsadili ľudí, ktorým plne dôverujú. „Majiteľ klubu pán Fabuš ma oslovil, či by som chcel mať na starosti športovú stránku klubu. Bol som tomu naklonený. Je to pre mňa niečo nové, doteraz som fungoval v Iskre ako hráč. Vždy som chcel študovať športový manažment, len popri futbale sa to nedalo stíhať. Teraz som sa k tomu dostal aj bez skúseností. Stále konzultujem veci s pánom prezidentom Štefanom Bobotom i majiteľom. Napĺňa ma to, chcel by som do tímu priniesť niečo nové,“ prezradil nový športový riaditeľ Iskry Borčice Emil Le Giang. Jeho prvou úlohou bolo nájsť nového trénera. „Hľadal som odborníka. Tréner Ján Bíreš má skúsenosti z ligových tímov, dostal som na neho výborné referencie a napokon sme sa dohodli. To bolo pre mňa kľúčové. Ak chceme mať projekt, musí to byť na dlhodobé obdobie a toto je správny človek, ktorý môže priniesť do mužstva moderné prvky,“ pokračoval Le Giang, ktorý bude naďalej aj v pozícii hráča. „Zatiaľ sa to dá stíhať. Chcem nastaviť nový systém. Hlavou bude tréner, ktorý bude mať na starosti tréningový proces. Majiteľ pán Anton Fabuš bude naďalej podporovať futbal,“ uviedol rodák z Lučenca.
V mužstve už stihli privítať nové posily. „Nepozerali sme sa len na kvalitu, zamerali sme sa aj na charakterové vlastnosti. Mužstvo sme chceli omladiť a to sa aj podarilo. Viacerí z nich boli reprezentantmi Slovenska. Chceme ich zapracovať na dlhšie obdobie, som presvedčený, že pri našich skúsených hráčoch ako sú Barčík, Siva, Hanzel, títo chlapci využijú maximálne svoj potenciál. Verím, že nikto z nich neoľutuje krok prísť k nám a rovnako bude s ich výkonmi panovať spokojnosť v klube,“ prezradil športový riaditeľ.
Najvyššie ciele sa nemenia. „Ideme do boja, chceme postúpiť a popri tom budovať futbalový areál, ktorý by spĺňal kritériá pre najvyššiu súťaž, aby sme nemuseli hrať v exile. Chceme to robiť skromne a tvrdou prácou,“ ozrejmil Le Giang.
Okrem štvrtoligových zápasov sa môžu fanúšikovia tešiť aj na účinkovanie v Slovenskom pohári. Výkop zápasu s Komárnom je 24. júla o 17.00 hod. „Najskôr sa chceme našim priaznivcom ospravedlniť, že nemali dlhšiu dobu informácie. Mali sme veľa práce, aby sme nastavili klub na novú etapu. Prvý duel odohráme proti atraktívnemu súperovi, v ktorom sú aj naši bývalí hráči. Určite to bude mať náboj a verím, že sa ľudia tešia a budú nás podporovať v každom zápase,“ uzavrel Le Giang.

S podporou majiteľa
Na nový ročník sa teší aj majiteľ klubu Anton Fabuš: „Futbal v Borčiciach budem naďalej financovať. Športovú stránku klubu som zveril Emilovi Le Giangovi. V druhej lige som sa presvedčil, že dve veci sa naplno nedajú robiť naraz. Viac času na futbal nemám. Zotavujem sa po náročnej operácii a musím sa naplno venovať fabrike Púchovskému mäsovému priemyslu. Dostali sme viacero celoeurópskych zákaziek a momentálne rozmýšľame nad tým, ako závod rozšíriť prípadne dokúpiť ďalší,“ uviedol prvý muž borčického futbalu.
Výsledky prípravných zápasov:

Lehota pod Vtáčnikom - Iskra Borčice 1:4, góly: Decký 2, Hasidlo, Le Giang

Iskra Borčice - Beluša 1:0, gól: Le Giang

Program prípravných zápasov: 

16. 7. 2016 o 17.00 h

Iskra Borčice - Lednické Rovne

19. 7. 2016 o 18.00 h

FC Horses - Iskra Borčice

Káder na sezónu 2016/2017

Brankári
Jozef Bobot
Peter Kosa - posila z MŠK Žilina
Dominik Huňa - z dorastu

Obrancovia
Matej Siva
Jozef Decký
Ľuboš Hanzel
Róbert Petruš - posila z MŠK Žilina
Mário Machara - z dorastu
Marek Kočka
Aleksandar Plavšič
Marek Púpala
Lukáš Mravec - posila z MŠK Žilina

Stredopoliari
Matej Náther - posila z Nowy Sacz
Miroslav Barčík
Róbert Gábor
Patrik Mačina
Oliver Augustíni
Marek Zuziak - posila z MŠK Žilina
Dominik Ujlaky - posila zo Spartaka Trnava
Ibrahim Peci
Martin Suchý

Útočníci
Emil Le Giang
Martin Luhový
Dominik Hasidlo

Realizačný tím

Tréner: Ján Bíreš
Asistent trénera: Alexander Homér
Tréner brankárov: Ivan Vaňo
Masér: Ivan Mazáň