Iskra s prvou prehrou, kabína želá Samešovi skoré uzdravenie

Zverenci trénerského dua Grendel-Homér nestačili na Lednické Rovne (2:3). Dramatický dorastenecký zápas výbornej úrovne napokon rozhodla penalta z poslednej minúty.

Duel dvoch ašpirantov na prvé miesto v IV. lige severozápad. Mal dva rozdielne polčasy. Zatiaľ čo ten prvý patril Iskre, po prestávke mali o niečo viac z hry domáci futbalisti. Borčice šli rýchlo do vedenia. Už v 4. min sa presadil po rohovom kope Machara, keď bol v správny čas na správnom mieste a strelou zblízka nedal domácemu gólmanovi šancu. Dve minúty pred 30. minútou vyrovnal Hajný. Iskra šla do vedenia v 32. min. Sameš sa chcel individuálne presadiť cez dvojicu brániacich hráčov. Tí ho faulovali v pokutovom území a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Štefánek. Jeden z najlepších hráčov Iskry Sameš musel v závere polčasu striedať. Po nepríjemnom faule mal problémy s dýchaním a vypľúval krv. Na začiatku druhého dejstva pre svalové zranenie odstúpil aj Ciesar a hosťom sa rozpadla stredová formácia. Domáci tím to využil na strelenie dvoch gólov. Najskôr v 65. min hlavičkou vyrovnal Gašpárek. Rozhodnutie priniesla až posledná minúta, kedy gólman Huňa zbytočne fauloval a z bieleho bodu rozhodol o víťazstve sklárov Kamenický.

V kvalitnom zápase vyhrali domáci, no Iskra má stále všetko vo svojich rukách. V najbližšom zápase si môže zabezpečiť prvé miesto v dueli s Bolerázom. Na istotu ligového triumfu jej stačí získať aj jeden bod.

ŠK LR CRYSTAL Lednické Rovne – Iskra Borčice 3:2 (1:2)

Góly: 28. Hajný, 65. Gašpárek, 90. Kamenický (11 m) – 4. Machara, 32. Štefánek (11 m), ŽK: Gašpárek – Huňa, Hasidlo, rozhodoval: Kováč, 60 divákov.

LEDNICKÉ ROVNE: Čerňan – Domin, Bednár, Strapko, Gorelka, Kamenický, Gašpárek (89. Košík), Pihík, Bosák, Kojtal, Hajný (46. Gereg). Tréner: V. Hornáček.

ISKRA: Huňa – Bartoš, Štefánek, Machara, Tomanica, Sameš (42. Kobela), Hasidlo, Švitel, Sirotný, Chrenko, Ciesar (49. Gravas). Tréner: Š. Grendel.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Zápas mal všetko, čo by mal šláger jari mať. Od prvej do poslednej minúty to bola oslava futbalu. Nikto si nič nedaroval a diváci si prišli na svoje. Som na chlapcov hrdý. Išli až na dno síl. Mrzí ma najmä nepríjemné zranenie Samuela Sameša. V mene celej kabíny mu želám čo najrýchlejšie uzdravenie, aby bol opäť medzi nami. V závere sezóny to budeme mať náročné. Vplyvom zranení sa káder stále zužuje. Snáď nás proti Bolerázu bude aspoň jedenásť a zabezpečíme si istotu prvého miesta.“

Ostatné výsledky: Dolné Vestenice – Trenčianske Stankovce 5:3, Papradno – Nitrianske Rudno 1:1, Beluša – Holíč 3:1, Boleráz – Nová Dubnica 2:5.