FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Zápas pravdy: Pre víťazstvo urobíme na ihrisku všetko

Zápas pravdy: Pre víťazstvo urobíme na ihrisku všetko

Na dorastencov čaká dnes o 14.30 h zápas pravdy, kedy nastúpia na pôde najvážnejšieho konkurenta v boji o víťazstvo v IV. lige severozápad na pôde Lednických Rovní.

„Ideme zabojovať o prvé miesto. O všetkom sa rozhodneme medzi nami. Súťaž máme výborne rozbehnutú, už ju treba iba víťazne zakončiť,“ povedal pred dnešným duelom tréner Štefan Grendel. Dorastenci Iskry majú na čele šesťbodový náskok. Do konca ligového ročníka zostáva odohrať tri kolá a naši chlapci majú oproti rivalovi zápas k dobru.

V prípade akéhokoľvek bodového zisku v popoludňajšom meraní síl im zabezpečí ligový titul. „Našim heslo je baviť sa futbalom a nič sa na tom nemení. Ideme za svojim cieľom a pre víťazstvo v súťaži urobíme na ihrisku všetko. Chlapci si zaslúžia pochvalu, že sme vydržali spolu celú sezónu. Nie vždy to bolo jednoduché. Je nás málo a k tomu sa v posledných týždňoch pridružujú zranenia a maturitné skúšky,“ pokračoval Grendel.

Oba tímy sa veľmi dobre poznajú, veď obce sú od seba vzdialené iba 15 kilometrov. „Pravdepodobne sa už nemáme čím prekvapiť. Vieme o svojich silných stránkach navzájom. Lednické Rovne majú vo svojom strede jedného z najlepších hráčov súťaže Gašpárka. Toho si musíme postrážiť,“ zamýšľal sa 50-ročný tréner.

Oba tábory sa veľmi dobre poznajú. Hráči zo školských lavíc a Štefan Grendel bol v minulosti platným hráčom Lednických Rovní. „Pred pár týždňami sme mali milú akciu, na ktorej si bývalí hráči zahrali proti súčasným. Následne sme posedeli pri guláši a nevyhli sme sa ani klasickým športovým „doberačkám“. Dúfam, že pri nich aj zostane a neposunieme sa k nevraživosti,“ dodal na záver.