Dorastenci s ďalším vysokým víťazstvom

Zverenci trénerského dua Grendel-Homér nastúpili na majstrovský zápas po dvoch voľných víkendoch. S húževnatým súperom z Nitrianskeho Rudna si poradili s prehľadom 6:1.

Zápas bol pomerne jednoznačnou záležitosťou domáceho tímu. V úvodnej polhodine si vytvorili viacero vyložených šancí, no s koncovkou si nepotykali. Najmä Andrej Bartoš spálil niekoľko vyložených možností. Napokon to bol práve on, kto v 33. min otvoril skóre zápasu. Po peknej akcii dostal kolmicu a súboj s obranou aj gólmanom vyhral. O šesť minút predviedol individuálne majstrovstvo Samuel Sameš a sólom cez troch hráčov povedľa gólmana uzavrel polčasové skóre na 2:0.

Druhý polčas nebol herne taký aktívny ako prvý. Paradoxne v ňom Iskra dokázala skórovať až štyrikrát. Tri presné zásahy zaznamenal Andrej Bartoš, ktorý ťažil zo svojej rýchlosti, keď vyhrával bežecké súboje s brániacimi hráčmi. Ešte raz sa presadil aj Samuel Sameš. Hostia sa dokázali presadiť len jedenkrát.

Iskra Borčice – TJ Priehrada Nitrianske Rudno 6:1 (2:0)

Góly: 33., 49., 59. a 86. Bartoš, 39. a 53. Sameš – 80. Hlinka, hralo sa bez kariet. Rozhodoval: Hrenák, 25 divákov.

ISKRA: Huňa – Bartoš, Štefánek, Machara, Tomanica, Hasidlo, Sameš, Švitel (59. Kobela), Sirotný (59. Gravas), Chrenko, Ciesar. Tréner: Š. Grendel.

NITRIANSKE RUDNO: Oršula – Masný, Trepáč, Líška, Hronec, Korenačka, Adamec, Štrbák, Šegul (16. Pastierovič), Cebák, Hlinka. Tréner: R. Kluvanec.

Štefan Grendel (tréner Borčíc): „Napriek vysokému víťazstvu, nie som veľmi spokojný. Asi som bol po stredajšom prípravnom zápase s Považskou Bystricou až veľmi nabažený. Konečný výsledok s Nitrianskym Rudnom bol pekný, ale očakával som od mojich chlapcov viac. Ideme ďalej. Potrebujeme zvládnuť najbližšie dva zápasy s Papradnom a Dolnou Súčou. Následne nás čaká zápas sezóny proti druhým Lednickým Rovniam.“

Ostatné výsledky: Bošany – Lednické Rovne 2:4, Trenčianske Stankovce – Dolná Súča 9:0, Nemšová – Dolné Vestenice 6:1, Nová Dubnica – Papradno 5:0, Holíč – Boleráz 1:3, Beluša – Kúty 2:3.