Festival zahodených šancí, Iskra prehrala s Lokomotívou Košice

Borčice ani v treťom zápase v rade nenašli víťazný recept a vyšli bodovo naprázdno v domácom súboji s Lokomotívou Košice (0:2), keď Iskre chýbalo viac štastia v koncovke.

V prvej veľkej šanci sa už v 3. minúte ocitol Le Giang, ale z otočky netrafil bránu. O dve sa zastreľoval Barčík. V 9. minúte neprepálil loptu do siete najskôr Barčík a po ňom ani Liener, ktorého vychytal Kira. Hoci Iskra mala tutovky i viac z hry, gól padol na druhej strane, keď rýchlu kontru zakončil v 12. minúte do siete zoči-voči Bajzovi Človečko. Ihneď však mohlo byť vyrovnané, ale Barčík zblízka prestrelil. V 19. minúte Barčík centrom našiel hlavu Hanzela, ale vyznamenal sa Kira. V 22. minúte opäť pálil Barčík, no jeho delovku zblokoval obranca. Borčice dobíjali bránu, ale vyrovnania sa do polčasu nedočkali. To mohlo prísť po príchode zo šatní. Augustíniho bol faulovaný v 16-tke, no Le Giang pokutový kop nepremenil. V 54. minúte Liener strieľal vedľa brány, ale na druhej strane sa trafil do čierneho z 30 metrov z priameho kopu kapitán Lokomotívy Zajac a zvýšil vedenie Košičanov na 0:2. Znížiť mohol Hanzel, no jeho bombu vyrazil Kira. A keď sa dvakrát po sebe nepresadil Augustíni, čas hral proti Iskre. Skórovať mohol Gašparovič, no jeho pokus spoza šestnástky šiel tesne vedľa. Festival zahodených šancí zavŕšil Kováč, keď trafil v dobrej pozícii tyč. Iskra tak prehrala tretí zápas v rade a najbližšie sa predstaví na ihrisku Banskej Bystrice, kde si zmeria sily zo Zvolenom.

FK Iskra Borčice - FC Lokomotíva Košice 0:2 (0:1)
Góly: 12. Človečko, 56. Zajac, ŽK: Augustíni, Le Giang - Kamenec. Rozhodoval: Šuniar, 542 divákov.
ISKRA: Bajza - Herrera, Bekteshi, Bašista, Hanzel (71. Štrbák) - Peci (54. Gašparovič), Liener - Žilák (71. Kováč), Barčík, Augustíni - Le Giang. Tréner: I. Galád.
LOKOMOTÍVA: Kira - Cmarko, Gallo, Horváth, Šuľák, Havrila, Korijkov, Zajac (75. Kinský), Chmelo (87. Leško), Človečko (84. Kolek), Kamenec. Tréner: B. Sokoli.