Dorastenci vycvičili Trenčianske Stankovce

Zverenci trénerského tandemu Grendel-Homér jednoznačne zvíťazili na horúcej pôde v Trenčianskych Stankovciach 6:0. K hetriku Bartoša sa dvoma gólmi pridal Hasidlo a jeden presný zásah si pripísal Machara.

Napriek upršanému počasiu sa zápas hral na dobre pripravenom trávniku a v príjemnom prostredí. Domáci tím nechcel kožu predať lacno a úvodných dvadsať minút si dokázal vytvoriť niekoľko šancí. Tréneri Iskry následne poprehadzovali zostavu a od tých chvíľ už boli na ihrisku pánom Borčice. Namiesto Sameša šiel na hrot navrátilec z dovolenky Hasidlo a ukázalo sa, že mu futbal chutí. V 33. min strelil svoj prvý gól, keď mu Sameš poslal kolminu pomedzi stopérov a strelou k tyči nedal gólmanovi šancu. Už o minútu vystrelil Štefánek a odrazenú loptu poslal do siete pohotový Hasidlo. V šesť minút upravil na polčasových 0:3 Bartoš. Zasekol si obrancu a strelou k tyči si otvoril gólový účet v zápase. Po prestávke pokračovali dorastenci v kvalitnom výkone. Už v 47. min si na Hasidlovu prihrávku nabehol Bartoš a po jeho strele sa lopta od žrde odrazila do brány. Čistý hetrik v priebehu necelej polhodiny uzavrel Bartoš v 67. min. Gólovú bodku na 0:6 pridal v 73. min hlavičkou po rohovom kope Machara.

OŠK Trenčianske Stankovce – TJ ISKRA Borčice 0:6 (0:3)

Góly: 39., 47., 67. Bartoš, 33. a 34. Hasidlo, 73. Machara, ŽK: 15. Jaščur, rozhodoval: Burian, 20 divákov.

ISKRA: Huňa – Bartoš, Štefánek, Hudcovský, Machara, Tomanica, Hasidlo, Sameš, Švitel (65. Chrenko), Sirotný (18. Kobela, 71. Gravas), Ciesar. Tréner: Š. Grendel.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Priznám sa, že pred zápasom som mal trocha obavy. Stankovce na jar vyhrali viacero zápasov. Chlapci k zápasu pristúpili profesionálne, z čoho mám úprimnú radosť. Ich veľké odhodlanie bolo vidieť počas celého týždňa. Na zápas sa očividne veľmi tešili. Nasledujúci víkend nás čaká derby s Novou Dubnicou. Zápasy s týmto súperom majú vždy veľký náboj. Ďalšie dva víkendy máme voľno. Na programe máme náhradný program. Najskôr sa stretneme s mladším dorastom Púchova a vo výhľade máme ešte jedného súpera z mužskej kategórie.“

Ostatné výsledky: Dolné Vestenice – Boleráz 2:1, Nemšová – Papradno 6:2.