FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Kapitán Siva: Po prehrách chceme spraviť ľuďom radosť

Kapitán Siva: Po prehrách chceme spraviť ľuďom radosť

Futbalisti Borčíc prehrali dva posledné zápasy. Najskôr podľahli na domácom trávniku Dunajskej Lužnej (0:1) v poslednom kole základnej skupiny a bodovo naprázdno vyšli aj v prvom kole nadstavby o postup na ihrisku Bardejova (1:0). Napraviť si chuť budú chcieť zverenci Ivana Galáda už v nedeľu, keď na domácom ihrisku privítajú Lokomotívu Košice.

Súboj v Bardejove vynechal pre zranenie kapitán mužstva Matej Siva. „Mám poškodené väzy v členku. Určite nenastúpim ani proti Lokomotíve Košice. Na zápas však prídem, chlapcom budem držať palce a pred výkopom ich pôjdem podporiť aj do kabíny,“ prezradil Matej Siva. „Chceme si napraviť meno po dvoch prehrách a dokázať, že futbal sme nezabudli hrať. Verím, že chlapci podajú na ihrisku výborný výkon a získajú si naspäť našich fanúšikov, ktorí nemali posledné dva súboje dôvod na radosť,“ uvedomuje si borčický kapitán.

Iskra stráca na vedúce VSS Košice sedem bodov, v poslednej úradnej správe Disciplinárnej komisie SFZ sa píše, že klub z východu by mal prísť o tri body na základe rozhodnutia disciplinárky FIFA. „Musíme sa pozerať na seba a zbierať body na trávniku. Verím, že víťazstvo v najbližšom súboji nás nakopne a budeme ťahať sériu, akú sme si spravili aj počas jesennej časti,“ uzavrel Siva, ktorý by chcel začať s ľahším tréningom v pondelok.