FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Legenda Borčíc Ľubomír Staňo: Z ľavého obrancu sa vykľul kanonier

Legenda Borčíc Ľubomír Staňo: Z ľavého obrancu sa vykľul kanonier

Dres Iskry obliekal sedem rokov a vykľul s az neho strelec par excellence. Kopačky už zrejme definitívne zavesil na klinec, no naďalej pri ňom zostal. Trénuje áčko Novej Dubnice a dianie v Borčiciach sleduje na diaľku.

Ľubomír Staňo je skromný chlapík, ktorý má na pôsobenie v Iskre krásne spomienky. „Bolo to príjemné, stretli sme sa výborná partia. Odchádzal som v dobrom a ľudia asi na mňa nemôžu nadávať, keďže sa mi darilo herne aj strelecky. Prišiel som ako ľavý obranca, ale nemal kto hrávať v útoku, tak som skončil ako kanonier,“ rozhovoril sa Staňo. Momentálne je trénerom Novej Dubnice, ktorá pôsobí vo štvrtej lige. „Ako som odišiel z Borčíc, tak som si privodil zranenie. Robili mi plastiku predného krížneho väzu v kolene a na rok som vypustil futbal úplne z hlavy a nechodil som nikde na zápasy,“ prezradil bývalý hráč Púchova, Topoľčian či Rimavskej Soboty.

Výsledky Borčíc pravidelne sleduje, dokonca sa pristavuje aj na webovej stránke Iskry. „Kliknem na ňu aj dvakrát denne,“ pousmial sa Staňo. „Mám v klube kamarátov, vždy prehodíme pár slov o futbale v Borčiciach. Fandím pánovi Fabušovi, lebo sa oddáva futbalu ako môže. Hrával som na vojne v Bardejove a viem, že na východe bývajú pekelne ťažké zápasy. Určite budem fandiť Borčiciam. Snáď nebudem drukovať Prešovu alebo Košiciam,“ pokračoval. Futbal momentálne aktívne nehrá. „Myslím si, že už hrať ani nebudem. Mám za sebou päť operácií kolien a to zanechalo stopy,“ uviedol 39-ročný chlapík.