Dorastenci si z Holíča odviezli bod

Dorastenecký tím trénerského dua Grendel-Homér na Záhorí v Holíči remizoval 1:1. Na rýchly gól Sameša ešte do polčasu reagoval Ružička. Na čele majú stále pohodlný šesťbodový náskok pred Lednickými Rovňami.

Dorastenci odohrali v tomto roku prvý zápas na prírodnom trávniku. V Holíči nastúpil bez defenzívneho štítu Mária Macharu a cez polčas striedal  pre zdravotné problémy Richard Tomanica.

Už v 6. min sa naši mladíci ujali vedenia, keď po ľavej strane ušiel Matúš Štefánek, loptu posunul pred bránu Samuelovi Samešovi, ktorý už nemal problém zasunúť loptu do brány. Následne bol v dobrých šanciach Hudcovský, no v dvoch prípadoch nemal dostatok rozvahy v zakončení a podobne sa nepresadil ani Dominik Hasidlo. V 38. min sa domácim podarilo z ojedinelého brejku vyrovnať Ružičkovi. Po prestávke pokračoval bojovný futbal, no diváci čakali na ďalší gól márne.

TJ Iskra Holíč – TJ Iskra Borčice 1:1 (1:1)

Góly: 38. Ružička – 6. Sameš, ŽK: Lasák, Kopálek, Grunner – Štefánek, rozhodoval: Szalai, 20 divákov.

HOLÍČ: Kovárik – Lasák, Jurenka, Ružička, Puček, Rigó, Rajčák, Duffek, Kopálek, Grunner, Jurkovič. Tréner: J. Jankovič.

ISKRA: Huňa – Bartoš, Štefánek, Hudcovský, Tomanica (46. Kobela), Hasidlo, Sameš, Švitel, Sirotný, Chrenko, Ciesar. Tréner: Štefan Grendel

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Nepodali sme optimálny výkon. Chlapcom v hlave zostala pohodlná výhra z jesene 15:0, ale dnes proti nám nastúpil iný súper. Domáci hrali veľmi dobre a podali bojovný výkon. Nám chýbalo väčšie srdiečko. Problémy nám robil hrboľatý terén. Doteraz sme hrali stále na umelej tráve, takže si znova musíme zvyknúť na prírodnú trávu. Ideme ďalej. Chceme sa poriadne pripraviť na najbližší víkend, počas ktorého budeme hrať doma s Bošanmi.“

Ostatné výsledky: Dolné Vestenicie – Dolná Súča 8:1, Bošany – Nová Dubnica 1:0, Beluša – Nitrianske Rudno 5:1, Boleráz – Lednické Rovne 0:4. Dohrávky 16. kola: Nová Dubnica – Beluša 3:4, Papradno – Lednické Rovne 1:4, Nitrianske Rudno – Boleráz 1:1, Bošany – Holíč 2:0.