Po slabom výkone prehra s Dunajskou Lužnou

Počas reprezentačnej prestávky druhá liga neoddychovala, ale mala na programe posledné 22. kolo základnej časti. Iskra svojich fanúšikov nepotešila a na domácom trávniku prehrala prekvapujúco s Dunajskou Lužnou 0:1.

Pred slušnou diváckou návštevou takmer 900 divákov mali viac nebezpečných akcií hostia. Hneď v úvode po rýchlom brejku a centrovanej lopte z ľavej strany sa triaslo brvno Bajzovej brány. Potom sa snažili prevziať iniciatívu hry domáci futbalisti, ale defenziva Dunajskej Lužnej stála na pevných nohách a popri tom stíhali byť hostia nebezpeční aj v útoku. Gólman Iskry musel byť neustále v pozore, no do šatne odchádzali obaja brankári s nulou. Po návrate zo šatní však bolo všetko inak. Po faule Bašistu v pokutovom území si loptu na biely bod postavil hosťujúci Hrnčár a v 50. minúte otvoril skóre duelu.
O osem minút mohli Borčice vyrovnať. Po faule hosťujúceho brankára Močka na Hanzela videl kapitán Dunajskej Lužnej druhú žltú a vzápätí červenú kartu, no penaltu Halenárovi chytil na dvakrát striedajúci brankár Křížek. Halenár mohol svoje zlyhanie napraviť o niekoľko minút neskôr, no po krásnej akcii zakončoval vedľa vybiehajúceho brankára mimo jeho svätyne. V závere Iskra hrala vabank, no vytúženého gólu sa nedočkala a po slabom výkone vyšla bodovo naprázdno. Napriek tomu Borčice zostali na čele Doxxbetligy skupiny Západ a už najbližší víkend by sa mali zverenci trénera Ivana Galáda postaviť v skupine o postup na hosťujúcej pôde v Bardejove.

FK Iskra Borčice - OFK Dunajská Lužná 0:1 (0:0)
Gól: 50. Hrnčár (11 m), ŽK: Bajza, Bagi, Bašista - Močko, Pipíška, Stankovič, Nosko, ČK: Močko (po 2 ŽK). Rozhodoval: Ziemba, 869 divákov.

ISKRA: Bajza - Siva, Bašista, Štrbák, Hanzel - Bagi (81. Suchý) - Herrera (64. Mačina), Halenár, Barčík, Žilák - Kováč (46. Gašparovič). Tréner: I. Galád.
OFK: Močko - Pipíška, Hrnčár, Chromý, Stankovič, Nosko, Hubert (85. Jagnešák), Bielik, Hronec (58. Křížek), L. Luhový, Kadera (75. Kolesár). Tréner: I. Vrabec.