Dorastenci Nemšovej nastrieľali päť gólov

Zverenci trénerského dua Štefan Grendel – Alexander Homér zvládli aj tretí jarný zápas. Po víťazstve nad Nemšovou (5:1) sú bez prehry na čele tabuľky s pohodlným sedembodovým náskokom.

Zápas proti Nemšovej mal príchuť derby, veď oba štadióny od seba delí iba pár kilometrov. Naši chlapci mali do zápasu ideálny vstup, keď už v 1. min získali loptu, Hasidlo vysunul do samostatného nájazdu Macharu, ktorý už nemal problém prekonať Húdeka. V úvodnej polhodine dorastenci Iskry nevyužili šesť čistých gólových šancí. Mrzieť ich môže najmä nepremenený pokutový kop v podaní Hudcovského. Ďalšie góly priniesol záver úvodného dejstva. Najskôr v 36. min síce netrafil loptu ideálne, ale tá sa po zemi dokotúľala za bránkovú čiaru. O štyri minúty Švitel najskôr trafil gólmana a následne loptu dorazil do siete. Gólovú bodku prvej štyridsaťpäťminútovky zabezpečil v 43: min Bartoš, keď prešiel všetko čo mu stálo v ceste a nekompromisne zakončil na 4:0.

Po prestávke využil prihrávku Hasidla Bartoš a druhým presným zásahom upravil už na 5:0. Následne domáci tréneri prestriedali a hra už nemala taký spád. V závere strelil čestný úspech Nemšovej Beňo. V 85. min sa mohol radovať Gravas, ale z bieleho bodu prestrelil.

Už zajtra na chlapcov čaká prípravný zápas proti siedmemu tímu III. dorasteneckej ligy Nové Mesto nad Váhom. V nedeľu nastúpia na ihrisku Holíča, ktorému na jeseň nastrieľali úctyhodných 15 gólov. „Do zápasu ideme s pokorou a ukázať dobrý futbal. Nemôžeme očakávať, že sa súper pred nami dobrovoľne skloní. Máme pred sebou sny a plány a chceme ich splniť. Zápas v Holíči je ďalším dielom našej skladačky,“ povedal kormidelník Štefan Grendel.

Iskra Borčice – FKS Nemšová 5:1 (4:0)

Góly: 43. a 48. Bartoš, 1. Machara, 36. Štefánek, 40. Švitel – 83. Beňo, ŽK: Ďuriš, rozhodoval: Hulínek, 20 divákov.

ISKRA: Huňa – Bartoš, Štefánek, Hudcovský, Machara, Tomanica, Hasidlo, Sameš (76. Gravas), Švitel (60. Chrenko), Sirotný (60. Chrenko), Ciesar. Tréner: Š. Grendel.

NEMŠOVÁ: Húdek – Novosad, Masár, Macháč (46. Zemanovič), Ďuriš, D. Vavruš, Smolka (76. Patka), Ješko, V. Vavruš (70. Mikuš), Húdek, Beňo. Tréner: P. Vavrúš.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu. Najmä prvý polčas sme odohrali vo vysokom tempe. Získavali sme lopty a prichádzali šance, ktorých bolo neúrekom. Po vystriedaní tempo mierne opadlo. Výstrahou nám musia byť dva nepremenené pokutové kopy.“