Šláger v Dolnej Ždani korisťou Iskry

Iskra zvládla aj šláger 21.kola na ihrisku Pohronia, keď vyhrala 1:0 po góle kanoniera Jána Nováka a na jar drží nulu v kolonke inkasovaných gólov.

Súboj prvého s druhým sľuboval atraktívny futbal a to prilákalo do hľadiska takmer tisíc fanúšikov. Na ihrisku v Dolnej Ždani mohla ísť Iskra do vedenia, no po zlom odkope brankára Holeca šla lopta od Žiláka tesne vedľa pravej tyče.

V 18. minúte zahrávali domáci štandardnú situáciu, no hlavička Sekereša minula Bajzovu bránu.
V 30. minúte vysunul Barčík elegantne Žiláka, ale lopta mu na nerovnom teréne skočila a prestrelil. Hráči Borčíc mali viac z hry, no v šestnástke boli málo nebezpeční a gól do prestávky nepadol. V 59. minúte už fanúšikovia Iskry, ktorí vycestovali do Dolnej Ždane dvíhali ruky nad hlavu, no Barčíkovu strelu z priameho kopu vyrazil domáci brankár. O minútu neskôr poslal pozdrav Holecovi Žilák, ale jeho strela bola síce presná, ale málo nebezpečná. V 62. minúte sa hostia napokon dočkali. Žilák centrom našiel Nováka, ktorý si prihrávku stlmil nohou a hlavou do opustenej brány skóroval - 0:1.
Novák mohol pridať aj druhý presný zásah, rútil sa zo strany sám na brankára, ale v rozhodujúcom momente si poranil sval na pravej nohe a musel nútene striedať. V závere mohol dať poistku Kováč, no jeho pokus letel nad bránu. Iskra napokon výsledok ustrážila a získala dôležité tri body, ktoré ju katapultovali do trojbodového úniku na čele západniarskej Doxxbetligy. Ďalší zápas odohrajú Borčice v sobotu na svojom štadióne proti Dunajskej Lužnej.

Pohronie - Borčice 0:1 (0:0)
Gól: 62. Novák, ŽK: Paraj - Bagi, Bašista. Rozhodoval: Kráľovič, 971 divákov.

POHRONIE: Holec - Nosko, Leško, Sekereš, Prikryl, V. Bališ (70. Páleník), Frimmel, Blaho, Paraj, Poliaček, Matuškovič (70. Hudák). Tréner: Š. Zaťko.

ISKRA: Bajza - Siva, Bekteshi, Bašista, Hanzel - Bagi (90. Štrbák) - Herrera (46. Kováč), Halenár, Žilák - Barčík - Novák (69. Gašparovič). Tréner: I. Galád.