Dorastenci odštartovali jar pohodlnou výhrou

Zverenci trénerského dua Štefan Grendel-Alexander Homér začali jarnú časť vo veľkom štýle. Tretí tím dorasteneckej IV. ligy zdolali päťgólovým rozdielom.

Zápas proti po jeseni tretím Kútom sa odohral na umelej tráve v Dubnici nad Váhom. Naši chlapci sa v úvode chvíľku hľadali, no už v 13. min otvoril skóre zápasu narodeninový oslávenec Hasidlo, keď lopta prešla pomedzi stopérov a útočník Iskry nemal problémy streliť úvodný jarný gól – 1:0. O dve minúty už bolo 2:0. Tomanica síce loptu po štandardnej situácii netrafil ideálne, ale lopta si cestu do siete našla. Polčasové skóre na 3:0 uzavrel štyri minúty pred naplnením 45. min Sameš. Po najkrajšej akcii zápasu parádne vymietol šibenicu.

Po prestávke pokračoval kvalitný výkon Iskry. V 64. min upravil už na 4:0 Bartoš, keď využil chybu hosťujúcej obrany a z 15 metrov z voleja zavesil loptu pod brvno. Gólovú bodku pridal v 76. min Hudcovský, ktorý potrestal brankárov faul na Hasidla.

Borčice – Kúty 5:0 (3:0)

Góly: 13. Hasidlo, 15. Tomanica, 41. Sameš, 64. Bartoš, 76. Hudcovský (11 m), ŽK: Studenič, rozhodoval: Fabian, 40 divákov.

BORČICE: Huňa – Hudcovský, Mahcara, Ciesar, Tomanica, Štefánek, Kobela, Bartoš (58. Sirotný), Bartoš, Sameš, Chrenko (62. Švitel), Hasidlo (77. Gravas). Tréner: Štefan Grendel.

KÚTY: Valachovič – Horečný (65. Bílek), Studenič, Palkovič (65. Lovecký), Zemnáek, Hačunda (70. Sofka), Daniel, Nemečkay, Sirka, Baláž (88. Klíma), Valúšek. Tréner: Jozef Fekete.

Štefan Grendel (tréner Iskry): „Pred zápasom sme boli plní očakávaní. Na chlapcoch bolo v úvode vidieť, že potrebujú chvíľku času, aby sa zžili s umelou trávou. Rýchlo sa im to podarilo a skóre začalo narastať. Za predvedený výkon si zaslúžia pochvalu. Teraz sa potrebujeme poctivo pripraviť na derby s Belušou.“

Ostatné výsledky: Trenčianske Stankovce – Nemšová, zápasy Nová Dubnica – Beluša, Papradno – Lednické Rovne, Nitrianske Rudno – Boleráz a Bošany – Holíč boli odložené.

Program: nedeľa 13. marca o 12.00 hod Beluša – Borčice.