FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Nová posila Liener: Môžem rásť po boku skvelých hráčov

Nová posila Liener: Môžem rásť po boku skvelých hráčov

Iskra Borčice sa dohodla v zimnom prestupovom období aj na spolupráci so stredopoliarom Erikom Lienerom. Dvadsaťjedenročný rodák z Prievidze je šťastný, že sa dostal do klubu s vysokými ambíciami.

Trénerský tandem Grendel-Homér môže s Lienerom počítať do zostavy už v prvom jarnom kole. „Už som si zvykol aj na chalanov. Je to pre mňa ako domáce prostredie, pretože som odmalička vyrastal v Dubnici. Mnohých spoluhráčov teda poznám, takže to je o to lepšie,“ uviedol Erik Liener, ktorý rozviazal zmluvu s Ružomberkom, aby posilnil Iskru. „Borčice mi najskôr umožnili trénovať s mužstvom a nakoniec to vyústilo až do spolupráce do konca sezóny. Iné možnosti som ani neriešil. Som rád, že som sa dostal do klubu s vysokými ambíciami, v ktorom sú skvelí futbalisti. Som tam jeden z najmladších, takže sa môžem od tých starších a skúsenejších mnohému priučiť,“ pokračoval Liener, ktorý pôsobil aj v Znojme, Ružomberku a naposledy vo Zvolene. „V Ružomberku pre mňa po príchode trénera Galáda nebolo miesto, tak som rok hosťoval vo Zvolene,“ vysvetlil.

Počas zimnej prípravy sa nemôže sťažovať na nedostatok priestoru na ihrisku. Patrí k najvyťaženejším hráčom v zostave Borčíc. Na sústredení v Turecku dokonca strelil víťazný gól do siete Zirky Kirovohrad. „Je pravda, že som zasiahol zatiaľ d každého zápasu. Som mladý, potrebujem hrávať a je to pre mňa plus, že môžem rásť po boku vynikajúcich spoluhráčov. Chcem pomôcť Borčiciam do ligy,“ povedal Erik Liener.

Stredný záložník si pochvaľoval aj sústredenie v Turecku. „Veľká vďaka patrí majiteľovi pánovi Fabušovi, aké podmienky pre mužstvo vytvára. Chlapcom by dal aj modré z neba a som rád, že môžem byť v klube, kde to výborne funguje. Dúfam, že sa mu odvďačíme na jar vytúženým postupom,“ uzavrel Liener.