FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Akvizícia medzi tri žrde: Iskru posilnil Pavol Bajza

Akvizícia medzi tri žrde: Iskru posilnil Pavol Bajza

Menoslov hráčov, ktorí posilnia v jarnej časti Iskru sa opäť rozšíril. Do brány sme získali Pavla Bajzu, ktorý naposledy pôsobil v slovinskom NK Zavrč. V Borčiciach sa dohodol 24-ročný gólman na spolupráci do konca sezóny.

Bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska chytal v talianskej Serie A za Parmu a tiež hosťoval v tíme FC Crotone. V minulej sezóne strážil bránu slovinského klubu NK Zavrč. „Sadli sme si as majiteľom pánom Fabušom sme sa rýchlo dohodli. Už som trénoval s mužstvom. Cez víkend som chytal aj druhý polčas v prípravnom zápase v Opave,“ prezradil Pavol Bajza. „Mal som viacero možností. Mohol som ísť aj do zahraničia, ale zvážil som všetky pre a proti a rozhodol som sa zostať doma, veď Borčice sú kúsok od Predmieru, kde žijem,“ uviedol odchovanec Dubnice nad Váhom.

O Borčiciach mal doteraz dostatok informácií. „Poznám tu väčšinu spoluhráčov. Sú tu vysoké ambície a stotožnil som sa s tým. Chcem pomôcť k postupu do najvyššej súťaže. Veľa ľudí si bude myslieť, že to je krok späť, ale ja si myslím opak. Som rád, že som v takom ambicióznom tíme,“ pokračoval Bajza.

Parmskú šunku minimálne na pol roka vymení za výrobky Baron. „Zatiaľ som nič neochutnal, ale myslím si, že na to bude ešte čas,“ dodal s úsmevom Bajza.