Tureckú kapitolu sme ukončili remízou

Futbalisti Iskry Borčice odohrali posledný prípravný duel na sústredení v Turecku. Po dvoch prehrách a jednom víťazstve sme tentoraz uhrali remízu 1:1 proti kazašskému druholigistovi Kyzylzhar Petropavlovsk.

Opäť sme nezachytili úvod duelu a mohli sme pykať. Súper pohrozil najmä zo štandardiek, ktoré sme včas nezachytili. Neujala sa ani pekná strela hráča Petropavlovsku, ktorá vyplašila Prekoviča, no letela mimo brány. Do vedenia však mohla ísť práve Iskra. Loptu po rohu Gašparoviča podbehol brankár Kazachov, ale Štrbákovu hlavičku na čiare vykopol obranca. Následne sa len zastreľoval Juraj Halenár, aby o niekoľko minút skóroval. Gašparovič individuálne prenikol po ľavej strany, v šestnástke našiel Nováka, ktorý sklepol loptu na spoluhráča a Halenár pohodlne skóroval. Do polčasu sme ešte mohli zvýšiť náskok, ale Herrera miesto prihrávky na Halenára volil strelu, ktorú brankár chytil.

Do druhého dejstva prišlo k niekoľkým zmenám, no boli to opäť Borčice, ktoré mohli streliť gól. Viacero kombinácií však nebolo dotiahnutých do konca alebo v koncovke chýbalo viac šťastia. Po góle volala najmä šanca Kurtina, ktorý strieľal mimo brány.

Po ojedinelom zaváhaní v defenzíve sme napokon pykali. Najskôr sme stratili ľahkú loptu a súperov hráč našiel v šestnástke nepokrytého hráča, ktorý prekonal Rožníka. Po štyroch zápasoch sme teda v Turecku dva prehrali, jeden vyhrali a jeden remizovali. Hráči ráno o 9:40 hod. odlietajú z Antalye cez Istanbul do Viedne, kde by mali pristáť o 13.45 nášho času.

Iskra Borčice - Kyzylzhar Petropavlovsk 1:1 (1:0)
Gól: Halenár
ISKRA: Prekovič (45. Rožník) - Siva, Bekteshi, Štrbák (45. Bašista), Hanzel - Peci (80. Suchý) - Herrera (45. Kováč), Liener, Halenár (65. Mačina), Gašparovič (70. Le Giang) - Novák (45. Kurtin)