V rámci sústredenia sme porazili ukrajinskú Zirku

Dočkali sme sa. Futbalisti Iskry sa na hernom sústredení v Turecku tešili z prvého víťazstva. Odniesol si to ukrajinský druholigista Zirka Kirovohrad, ktorého sme porazili 2:1, keď sa gólovo presadili Novák a Liener.

Celé dopoludnie v dejisku stretnutia v Beleku lialo ako z krhly, takže sa zápas musel posunúť o pätnásť minút. Čakanie na duel našim neprospelo a už v prvej minúte inkasovali po rohovom kope. Súper si vypracoval v rýchlom slede aj ďalšie šance, ale gól z nich nepadol. Osvedčené futbalové pravidlo nedáš-dostaneš sa potvrdilo v náš prospech, keď v 15. minúte po prihrávke  Herreru rutinérsky preloboval súperovho brankára útočník Ján Novák. Vytrvalý dážď kvalite ihriska veľmi neuškodil, hra mala dobré tempo no k vyloženým šanciam neprichádzalo. O tom, že si Iskra pripíše prvé víťazstvo v rámci sústredenia v Turecku sa rozhodlo dvadsať minút pred koncom duelu, keď sa parádnou strelou spoza šestnástky do šibenice predviedol Erik Liener, ktorý sa stal novou posilou Iskry. Pred pár dňami sa dotiahol jeho príchod z Ružomberka, hoci naposledy pôsobil v Lokomotíve Zvolen. Herný kemp v Turecku ukončia zverenci trénerského dua Homér - Grendel v utorok, keď nastúpia proti kazašskému druholigistovi z Petropavlovska.

Zirka Kirovohrad - Iskra Borčice 1:2 (1:1)
Góly: Novák, Liener
ISKRA: Prekovič - Siva, Bašista (Hanzel), Bekteshi, Štrbák - Peci - Herrera, Liener, Suchý (Mačina), Le Giang (Kováč) - Novák (Kurtin)