Na výhru v Turecku stále čakáme

Futbalisti Borčíc majú za sebou druhý duel v rámci tureckého sústredenia. Na perfektne pripravenej trávnatej ploche nestačili na mladíkov z akadémie Šachtaru Doneck. Dvadsaťjednotke ukrajinského majstra sme podľahli 1:2

Od úvodných minút sa hral svižný futbal. Pri teplote 22 stupňov Celzia a na kvalitnom trávniku v tureckom letovisku Belek sledovali duel so Šachtarom aj funkcionári Iskry na čele s majiteľom klubu Antonom Fabušom a ďalší podporovatelia, priaznivci a sponzori borčického klubu. Aj pred ich zrakmi sa chceli hráči na ihrisku vytiahnuť. Dôveru od začiatku dostal aj dorastenec Mário Machara a čerstvá posila z Dubnice mladík Martin Suchý. Obaja sa na trávniku po boku skúsených harcovníkov nestratili.

Hoci sme mali náznaky šancí, pykali sme po priamom kope. Ukrajinský hráč ľavačkou ponad múr nedal Rožníkovi žiadnu šancu. Ten musel o pár minút ťahať loptu zo siete aj druhýkrát. Lopta sa na našu smolu odrazila k útočníkovi Šachtaru a ten skóroval zoči voči nášmu gólmanovi.

Ešte do prestávky sa podarilo Iskre znížiť skóre, keď sa po Novákovom rohu presadil hlavou Ľuboš Hanzel. Niečo podobné mohol zopakovať aj Kováč, ale jeho hlavičku zneškodnil brankár Donecka. Centimetre ku gólu chýbali aj striedajúcemu Štrbákovi, ale prihrávku od Lienera nestihol. Iskru v hre podržal aj brankár Rožník, ktorý zneškodnil diskutabilne nariadený pokutový kop. V samom závere duelu mohol vyrovnať aj Hasidlo, no jeho volej skončil nad bránou. Najbližší duel odohrajú Borčice už v nedeľu proti ďalšiemu ukrajinskému tímu, prvému mužstve druhej ligy Zirke Kirovohrad.

Šachtar Doneck U21 - Iskra Borčice 2:1 (2:1)
Gól: 35. Hanzel

ISKRA: Rožník - Machara, Bašista, Decký, Hanzel - Suchý - Novák, Halenár, Mačina (Liener), Le Giang (Štrbák) - Kováč (Hasidlo)