Na úvod sústredenia prehra s Kaisarom

Futbalisti Borčíc absolvovali prvý prípravný duel v rámci herného sústredenia v Turecku. Súboj sa hral asi hodinu cesty autobusom od strediska Kemer, kde je výprava Iskry ubytovaná a sily sme si zmerali s kazašským súperom Kaisar Kyzylorda. Napokon sme prehrali 0:3.

Od úvodu stretnutia sme súpera zatlačili, Kazaši pohrozili len zo štandardky, ktorú obrana vyriešila. V desiatej minúte sme zaútočili po ľavej strane, krásnu kombinačnú akciu zavŕšil centrom Štrbák, no obrana súpera odvrátila loptu na roh.

Zápas sa hral v dobrom tempe,a le chýbala mu finálna fáza na oboch stranách. Iskra sa snažila byť aktívna a hráči držali loptu na svojich kopačkách. V 26. minúte po akcii Gašparoviča s Herrerom vyrazil strelu Kolumbijčana brankár Kaisaru a Kováč sa už k dorážke nedostal. O šesť minút neskôr strieľal z hranice šestnástky Liener, ale najskôr jeho strelu zblokovali obrancovia a druhý pokus zlikvidoval gólman kazažského druholigistu.

V 37. minúte však Iskra pykala, keď Kaisar z ojedinelej šance potrestal chybu v defenzíve. Do druhého dejstva išli mäsiari s cieľom otočiť výsledok. S tým chcel niečo spraviť Novák, a tak sa snažil prekvapivým volejom z 30 metrov zaskočiť brankára. Jeho pokus však letel tesne vedľa. V 67. minúte zakombinovali Siva s Le Giangom, no center v šestnástke nenašiel adresáta. Druhýkrát z rýchleho protiútoku sme inkasovali v 75. minúte a o osem minút tretí gól z podobnej situácie.

Dve minúty do konca stretnutia dal bodku za stretnutím priamy kop Gašparoviča, ktorý gólman Kyzylordy vyrazil na roh. Už najbližšie sa Iskra stretne v sobotu proti výberu Šachtaru Doneck do 21 rokov.

ISKRA: Prekovič - Herrera, Siva, Bekteshi, Štrbák - Peci - Novák (65. Le Giang), Liener (65. Mačina), Halenár (80. Suchý), Gašparovič - Kováč (46. Kurtin).