FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Káder posilnila aj dvojica z Veľkého Medera

Káder posilnila aj dvojica z Veľkého Medera

Už od začiatku zimnej prípravy sa s Iskrou pripravovala dvojica futbalistov brankár Dalibor Rožník a obranca Marián Štrbák. Ich skúška sa napokon zmenila na angažovanie. Obaja prichádzajú z treťoligového Veľkého Medera, s ktorým Borčice nedávno súperili o postup do druhej ligy.

Rožník i Štrbák boli v hľadáčiku Iskry dlhšiu dobu. „Už v decembri som volal s majiteľom pánom Fabušom a prezidentom Bobotom a na začiatku prípravy ma kontaktovali či by som prišiel. Teraz sme sa dohodli na hosťovaní do konca sezóny,“ uviedol Marián Štrbák, ktorý je kmeňovým hráčom Zlatých Moraviec.

Borčice pre neho nie sú úplnou neznámou. „Je to už asi deväť rokov dozadu, čo som hral za Borčice. Veľa sa toho zmenilo. Areál je pekne vybudovaný, je to na vyššej úrovni,“ Uviedol Štrbák.

Brankár Dalibor Rožník na rozdiel od svojho parťáka prišiel do Iskry na prestup. „Určite by som chcel chytať v základnej zostave. Chcem sa pobiť o post brankárskej jednotky. Inkasované góly tomu veľmi nenasvedčujú. V zápasoch mi chýba viac šťastia,“ povedal Rožník.

Ani jeden z dvojice nechýbal na zozname cestujúcich do Turecka, kde sa Iskra pripravuje na jarnú časť. Rožník so Štrbákom dokonca vytvorili dvojičku na spoločnej izbe. Obaja sa zhodli na jednom: „Chceme oslavovať postup. Bola by to paráda, keby to vyšlo.“