FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Borčice získali obrancu z Kolumbie

Borčice získali obrancu z Kolumbie

Káder Iskry posilnil hráč z futbalovej exotiky. Borčiciam by mal k postupu medzi slovenskú elitu pomôcť krajný obranca z Kolumbie Joan Sebastián Jaramillo Herrera. Dvadsaťjedenročný futbalista sa dohodol na spolupráci do konca sezóny.

Herrera odohral za Iskru dva prípravné zápasy proti Myjave a juniorke Zlína a presvedčil trénerov i funkcionárov Borčíc, aby siahli po jeho službách. „Moje prvé dojmy sú pozitívne. Využil som šancu ísť do Európy, keď Kolumbia zrušila vízovú povinnosť do krajín Schengenu. Mal som síce rozrobený angažmán v Haladási, ale to padlo pre kvótu cudzincov v maďarskej súťaži. Nakoniec som prišiel na Slovensko, kde som sa cez agenta Tomáša Takáča prišiel ukázať do Borčíc. Viem, že klub a majiteľ majú vysoké ambície, a preto ma ponuka zaujala,“ prezradil Herrera, ktorý je využiteľný na pravej strane obrany i stredu poľa.

Mladý Kolumbijčan v sezóne 2014/2015 pôsobil doma v najvyššej súťaži v klube Boyacá Chicó, kde odohral celú sezónu. „Som rád, že som padol do oka trénerom a budem sa snažiť ich dôveru nesklamať,“ dodal Joan.