FK ISKRA BORČICE - oficiálna stránka klubu

Prestupová bomba: Borčice posilnil ligový kanonier!

Prestupová bomba: Borčice posilnil ligový kanonier!

Funkcionárom Borčíc sa v zimnom prestupovom termíne podarilo uloviť veľkú rybu. Dres Iskry si na jar oblečie najlepší ligový kanonier Slovenska Juraj Halenár, ktorý na jeseň pôsobil v českom Olomouci.

Útočník, ktorý sa môže pochváliť tým, že je rekordérom v počte strelených gólov v najvyššej slovenskej súťaži. V roku 2014 prekonal Róberta Semeníka. Ten ich dal 120, Halenár sa zastavil na čísle 125. S Artmediou Petržalka vybojoval v sezóne 2007/2008 titul i Slovenský pohár a v ďalšom ročníku výrazne pomohol tímu spoza Starého mosta v Bratislave k historickej účasti v skupinovej fáze Ligy majstrov.

Tridsaťdvaročný kanonier má vo svojom životopise výrazne úspechy so Slovanom Bratislava, s ktorým získal štyri majstrovské trofeje, trikrát dvihol nad hlavu Slovenský pohár a raz sa tešil z prvenstva v Superpohári. Pred rokom sa s belasým dresom rozlúčil a prvýkrát zamieril do zahraničia do maďarskej Nyíregházy. V lete sa však znova sťahoval, keď po ňom siahol český Olomouc. V seniorskej reprezentácii Slovenska si pripísal tri štarty. Účinkoval aj na majstrovstvách Európy do 19 rokov, kde ziskal bronz a tiež na MS do 20 rokov v Spojených arabských emirátoch. Na jar si na seba oblečie už aj dres mäsiarov z Borčíc. "S majiteľom pánom Fabušom sme sa veľmi rýchlo a korektne dohodli. Mal som možnosť ísť aj do Maďarska, ale chcem pomôct Iskre do ligy. Viem, že sa odo mňa budú čakať najmä góly. Som pripravený dokázať, že ich naďalej viem dávať. Urobím maximum, aby sme s tímom splnili vytýčené ciele," povedal Juraj Halenár. V pondelok dopoludnia sa zapojí do prípravy s novými spoluhráčmi, v utorokm odohrá prvý zápas proti Zvolenu. "Cítim sa dobre. Pripravoval som sa s bratislavským Slovanom a tiež individuálne. Posledný týždeň som maľ menšiu virózu, ale už som v poriadku a pripravený makať," dodal Halenár. S jeho menom prichádza do mužstva 125 ligových gólov. "Veríme, že skvalitní našu útočnú hru a spolu s Mirom Barčíkom vytvoria duo, ktoré bude postrachom súperových obrán," povedal prezident Iskry Štefan Bobot.